Bodrum Gençlik Tarım Kampı 3. Dönem Başladı

Bodrum Gençlik Tarım Kampı 3. Dönem Başladı

Haber: Erol Ünal

Garaova Gençlik Tarım Kampı 3. dönemi’nin başlangıcı 30 Ağustos Zafer Bayramı‘na denk geldi. Kampın ilk günü Türkiye’nin farklı bölgelerinden kampa katılan gençlere öğle yemeği için özel menü ikram edildi.

17 Eylül tarihine kadar 30’ar kişilik grupla halinde gerçekleşecek Gençlik Tarım Kampı‘nın 3.dönemi başladı. Bölgede yaşanan yangınlar sebebiyle ara verilen kamp programları kaldığı yerden devam ediyor.

TARIM KAMPI’NDA 30 AĞUSTOS ÖZEL MENÜSÜ

Kampın ilk gününün 30 Ağustos Zafer Bayramı‘na denk gelmesiyle birlikte, Kurtuluş mücadelesinde cephede savaşan kahraman askerlerimizi anmak amacıyla öğle yemeği menüsü hoşaf ve ekmekten oluştu.

Gençliğin tarıma ilgisini çekmek ve teşvik etmek amacıyla hayata geçirilen kampta; katılımcılara akademisyenler, ziraat mühendisleri tohumculuk, seracılık, bitkisel üretim, hayvancılık ve benzeri konularda eğitim veriliyor. Mülkiyeti Bodrum Belediyesi‘ne ait olan yaklaşık 1 yıldır projelendirme ve uygulama çalışmaları gerçekleştirilen ve üzerinde 20 bin lavantanın da ekili bulunduğu 52 dönümlük arazide her dönem 5’er gün olmak üzere, Türkiye’nin her yerinden 30’ar kişi gençlik ekibi tarım kampında toprakla buluşturuluyor.

*****

Read Previous

1 Eylül 2021 Çarşamba Tiyatro Rehberi

Read Next

2 Eylül 2021 Perşembe Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: