Bodrum Dibeklihanda 5 sergi birden

Bodrum Dibeklihanda 5 sergi birden

Haber: Erol Ünal

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde 26 Haziran Cumartesi Saat:19:00‘da Orhan Kemal meydanı’nda 5 serginin açılışı yapılacak.

15 Temmuz’a kadar devam edecek sergiler sokağa çıkma yasağının uygulandığı Pazar hariç her gün 10:00-20:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Atilla Atala Resim Sergisi İ. Hakkı Tonguç Sanat Galerisinde…

Atilla Atala 1979’da Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Uygulamalı Endüstri Sanatları Yüksek Okulu’ndan İç Mimar- Endüstri Tasarımcısı olarak mezun oldu. Üç kişisel resim sergisi gerçekleştirdi ve çok sayıda karma sergiye katıldı. Karikatür çizmekte ve fotoğraf çekmektedir. Homur Mizah ve Karikatür Grubu çizeri, Red Fotoğraf Grubu üyesidir. Grubun sergilerine katılmaktadır.

2011-2012 sezonunda İBB Şehir Tiyatroları’nda Otobüs oyununun sahne görsellerini Homur Grubu’ndan çizerlerle gerçekleştirdi. 2019’nda “Canavar Mı Yok Mu?” oyununun gölge oyunu çizimlerini yaptı. “Mor Tabutlar” kitabını resimledi. Bir vakıf üniversitesinde öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır. Heykel, illüstrasyon çizimi çalışma konuları arasındadır. Resim çalışmalarını atölyesinde sürdürmektedir.

Sabri Nuray Gencel CamAltı & İkona Sergisi Yıldız Kenter Sanat Galerisinde…

Sabri Nuray Gencel 1945’da Gelibolu’da doğdu. 1972’de Ankara Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi Mimarlık Bölümü‘nden mezun oldu. Mimar ve şehir plancısı olarak SİT alanlarında ve koruma planlamalarında görev aldı. Kapadokya‘da “Avanos‘un Testileri” ve Bodrum‘da “Amphora” ile tanıştı. Unutulmaya yüz tutmuş bir Anadolu geleneği “Camaltı” tekniğini yaşatarak oluşturduğu eserlerini sanatseverlerle paylaştı.

Çok özel çalışmalara imza atan sanatçı amphoralarla başlayan ve ikonalar, hat yazıları, Piri Reis Haritaları, Bahriye-i Şahane (Osmanlı Donanması), Şirket-i Hayriye (Boğaziçi Vapurları) Tuğfe-i Hattatin, Urartu, Hatti ve Hitit Sanatı üzerine çalışmalar yaptı. 2013’da Bodrum’da hayata veda etti.

Serap Eroğlu Atala Resim Sergisi Erdinç Bakla Sanat Galerisinde…

Serap Eroğlu Atala İstanbul’da dünyaya geldi. Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun olduğu yıldan bu yana aralıksız resim yapıyor. Ayrıca resimlerinden yola çıkarak yaptığı porselen çalışmaları bulunmaktadır.

1984-1994 yılları arasında resim öğretmenliği yaptı. 1994 ten sonra çocuklara kendi atölyesinde özel dersler vermeye devam etti. Kişisel sergilerinin yanında yurt içi ve yurt dışında çok sayıda karma sergiye katıldı. Son kişisel sergisini 2018 yılında Gürel Art Space’de gerçekleştirdi. Halen Caddebostan’daki Galeri 11.17’de yöneticilik ve danışmanlık yapmaktadır.

Nasuf Peprek Cam Seramik Sergisi Orhan Kemal Meydanında…

Nasuf Peprek 1968’de Kepirtepe Öğretmen okulundan mezun olarak Anadolu’nun çeşitli yörelerinde çalıştıktan sonra 1978’de Atatürk Eğitim Enstitüsü’nden mezun oldu. Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi’nde lisansını tamamlayarak son çalıştığı Suadiye Lisesi’nden emekli olduktan sonra seramik cam çalışmalarına hız vererek sanat hayatına atıldı.

Camın derinliklerindeki gizemini kendi dünyasındaki düşleriyle harmanlayıp ışıltılı renklerle geleneksel cam tasarımlarından farlı olan çalışmalar üretmektedir. Çalışmalarına Bodrum Turgutreis’de ki atölyesinde sürdürmektedir.

Ferhan Coşkun Su Altı Fotoğraf Sergisi Nedim Günsur Sokağında…

Ferhan Coşkun 1975’de Edirnede doğdu. Marmara Üniversitesi’nden mezun olarak Bilgisayar Programcılığını meslek edindi. 80’li yıllardan beri yaşamının bir parçası olarak gördüğü fotoğrafın yanı sıra dalış sporuna başlaması ile kısa zamanda suyun altındaki dünyayı kendi gözüyle gün yüzüne çıkardı.

Birçok fotoğraf projesi ile kişisel ve grup sergilerinde fotoğrafları sergilendi. Çevreyi, denizlerimizi ve su altını koruyarak temizlemek, ayrıca sualtının güzelliklerini suyun üstünde paylaşarak farkındalık yaratmak amaçlı birçok projede yer aldı. Aktif Balıkadamlar Kulübü Spor Derneği, Sualtı Fotoğrafçıları ve Filmcileri Derneği, Adalar Denizle Yaşam ve Spor Kulübü Derneği, Derinlere Saygı Dalışı Grubu üyesidir.

*****

Read Previous

“Sessizlikte Bir Gün II” Açıldı

Read Next

Bulgaristan’da “15 Temmuz Destanı’’ Fotoğraf Sergisi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: