Bodrum Belediyesi’nden Alkışlanacak Etkinlik

Bodrum Belediyesi’nden Alkışlanacak Etkinlik

Haber: Erol Ünal

  • Bodrum Belediyesi Şehit Aileleri ve Gazilerimizi Çanakkale’ye Götürdü,
  • Gezi programında Kilitbahir Kalesi, Seyit Onbaşı Anıtı, Mecidiye Tabyası, Çanakkale Şehitler Abidesi, 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı, Bigalı Atatürk Evi ve Müzesi ile türkülere konu olan Aynalı Çarşı yer aldı

Bodrum Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde kurulan “Şehit Yakınları ve Gazi Hizmetleri Bürosu” tarafından düzenlenen gezi kapsamında Bodrum‘dan Çanakkale’ye yola çıkan şehit yakınları ve gaziler Gelibolu Yarımadası’nda Çanakkale kara ve deniz savaşlarının yapıldığı alanlarda bulunan şehitlik, müzeler ve anıtları deneyimli rehberler eşliğinde ziyaret etti.

Gezi programında Kilitbahir Kalesi, Seyit Onbaşı Anıtı, Mecidiye Tabyası, Çanakkale Şehitler Abidesi, 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı, Bigalı Atatürk Evi ve Müzesi ile türkülere konu olan Aynalı Çarşı yer aldı. Gezi süresince rehberlerin anlatımı sırasında duygusal anlar yaşandı.

Bodrum Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Kenan Apaydın, “Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü olarak düzenlediğimiz bu gezide Bodrum’da yaşayan şehit ailelerimiz ve gazilerimizi tekrar onurlandırmak ve gururlandırmak istedik. 2021 yılı Kasım ayında, Şehit Yakınları ve Gazi Hizmetleri Büromuzu kurduk. Birim olarak şehit ailelerimiz ve gazilerimizle sürekli, birebir iletişim halindeyiz. Onların ihtiyaçlarını giderebilmek, taleplerine yardımcı olmak ve sorunlarına çözüm yaratmak adına çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Şehit Er Mehmet Selim Yıldırım’ın kızı Kader Yıldırım, “Burada bulunmak çok güzel ve onur verici bir şey, insanın tüyleri diken diken oluyor. Ateş düştüğü yakar diyorlar ya tam olarak onun olduğu bir yerde bu hissi anlatmak imkânsız. Maalesef bizim yaşadıklarımızı başkaları da bu topraklarda yıllar önce yaşadı. Herkesin Çanakkale’ye gelmesini mutlaka tavsiye ediyorum, bize de bu imkânı sağladığı için Bodrum Belediyesi’ne teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Kıbrıs Gazisi Rıfat Turan, “Böyle bir organizasyonu gerçekleştiren Ahmet Aras ve ekibine çok teşekkür ederim, bizleri onurlandıran bir organizasyon oldu. Rehberimiz anlatırken öyle bir yaşadım ki kilitlendim. Burada ot bitmemiş yerde savaşan insanları kamuflaj edecek bitki birikimi bile bulamamışlar. Ve bunun biz, aynısını Lefkoşa Havaalanını almaya gittiğimizde Paşaköy’ün ovasında yaşadık. O günleri burada tekrar tekrar yaşadım” dedi.

Şehit Piyade Komando Er Barış Akay’ın annesi Nurhayat Akay, “Çanakkale’ye geldiğimde, sanki oğlumun şehit düştüğü yerdeymişim gibi hissettim. Şehit annesi olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Şehitlerimizin ruhu şad olsun, Allah milletimize zeval vermesin” şeklinde konuştu.

Kore Gazisi Halil Tutar’ın kızı Leyla Tutar, “Buraya gelmek ilk defa kısmet oldu. 3 gün boyunca çok özel şeyler gördük, burada yaşananları dinledikçe çok duygulandım. Başkanımıza bize bu imkânı sağladığı için çok teşekkür ediyorum” dedi.

*****

Read Previous

” Kadın Hakları ” Proje Yarışması

Read Next

30 Mart 2022 Çarşamba Günün Konseri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: