Bodrum Atölye Buluşmaları başladı

Bodrum Atölye Buluşmaları başladı

Haber: Erol Ünal

Bodrum Atölye Buluşmaları (BAB) 18 Haziran’dan 29 Haziran’a kadar saat 16.00 – 20.00 gerçekleşecek. Bodrum Atölye Buluşmaları bu sene “Sanatı Yerinde Keşfet” mottosuyla gerçekleşecek. Bodrum Atölye Buluşmaları sanatçıları grup sergisi ise “Kesişme” temalı sergisiyle 16 – 25 Haziran 2024 tarihleri arasında izleyicisiyle buluşuyor.

Bodrum Atölye Buluşmaları ile her yıl sanatçı ile sanatsever arasında dolaysız ve aracısız bir ilişki kurulması hedefleniyor.

Bu tarihler arasında Bodrum’da resim, heykel, seramik, mozaik, dokuma gibi farklı disiplinlerde üreten sanatçılar atölyelerinin kapılarını sanatseverlere açıyor. Bu organizasyon ile sanatseverler sanatçıların atölyesine giderek onları çalışırken izleyebilme, yaratım sürecine katılma ve sanatçılar ile sohbet ve söyleşi, birlikte atölye çalışması gerçekleştirme veya eser satın alabilme imkanına sahip olunuyor.

Bu sene düzenlenecek Bodrum Atölye Buluşmaları’nda sanatseverlerin daha rahat ziyaret planlamasına olanak vermek için; Bodrum yarımadasında bulunan sanatçıların atölyeleri bölgesel olarak ikişer gün olmak üzere toplam 10 gün süresince ziyarete açılıyor. Bodrum Sanat Haritası’ndan sanatçı atölyelerinin bulundukları lokasyona göre hangi gün ve saatlerde açık olacağı takip edilebilecek.

Atölye gezileri dışında sanat eğitimleri, çocuklar için sanat organizasyonları, sanatçılarla birebir çalışma imkanı, söyleşiler gibi farklı etkinlikler de aynı günler içinde organize ediliyor.

BODRUM SANAT HARİTASI

Bodrum Atölye Buluşmaları’na katılan sanatçıların adreslerinin ve iletişim bilgilerinin yerleştirildiği Bodrum Sanat Haritası bu etkinliğin en önemli parçası. Basılı olarak üretilen ve Bodrum’un bir çok köşesine dağıtılan bu haritaları ücretsiz edinmek mümkün.

****

Önceki

18 Haziran 2024 Salı Günün Sergisi

Sonraki

6.Bodrum Latin Dans Festivali yapıldı

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar