Barışa Yelken Fotoğraf Sergisi

Barışa Yelken Fotoğraf Sergisi

Haber: Erol Ünal

Şule Kükrer‘in “Barışa Yelken” isimli fotoğraf sergisi  6 Ağustos 2018 pazartesi günü saat 19.00’da Bodrum Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi (Trafo)‘da açılıyor.

19 Mayıs 2018’de Milta Marina Bodrum’dan “Yurtta Barış Dünya’da Barış” sloganıyla denize açılan “Tutkumm” Ekibi 44 gün süren seyirlerini 1 Temmuz’da yine Milta Bodrum Marina’da sonlandırdı.  Neşe Hasipek‘in kaptanlığında, Ceyda Güleçyüz, Ferda Volkan ve Şule Kükrer‘den oluşan ekip; Hasipek‘e ait Tutkumm teknesiyle 44 gün süren yolculuklarında 1400 deniz mili yaptı, 23 limana uğradılar ve 28 kadına ulaştı.

Sadece kadınlardan oluşan ekip kendilerini, “Tutkumm Ekibi, cinsiyet ayrımcılığı yapmayan, yüzünü aydınlığa dönen, kadının toplumdaki gücünü denize de taşımak isteyen kadınlardır. Biz; barışın yolunu yaratıcılıkla, sanatla açarak duyarlılık yaratmak ve yelken sporuna dikkat çekmek istiyoruz.” diyerek ifade ediyor.

ŞULE KÜKRER’İN FOTOĞRAFLARI

Yolculuk boyunca ekibin yaşadığı anları, deniz hallerini, tekne yaşamlarını fotoğraflayan Şule KükrerBu yolculuğun bazı karelerini belgeleyerek geleceğe taşımak da “Deniz Tutkusu Seyirde’ projesinin bir parçası… Bu projenin “görsel ve sözel” belleğini oluşturmayı, ekip içindeki misyonum olarak görüyorum. Ben elli yaşımı aştığım yaşantımın bu döneminde peşinden koşulması gereken şeylerin; “ışık ve rüzgar” olduğu düşüncesindeyim. Bu sergide unutmak istemediğim anları dondurmak, paylaşmak ve paylaşarak çoğaltmak istedim. dedi.

*****

Read Previous

Babacanoğlu’ndan Bey oğlu musun?

Read Next

“Sordular Seni… Neredesin?…”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: