Bandırma’da Öğretmenler Günü Sergisi

Bandırma’da Öğretmenler Günü Sergisi

Haber: Erol Ünal

Prof. Güler Ertan ve Prof. Selahattin Ganiz , 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Bandırma’da sergi açıyor.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü; Prof. Güler Ertan ve Prof. Selahattin Ganiz Anısına; 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde bir karma Sergi düzenledi.

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen serginin küratörlüğünü Öğr. Üyesi Emel Uzuner ve Öğr. Üyesi Ersan Sarıkahya yapıyor.

Serginin küratör yardımcıları ise Görsel Sanatlar Öğretmenleri Ceyhan Özer, Serpil Şenel ve Türkan Aydın.

Bu özel sergiler Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde görev yapan değerli akademisyenler ve öğretmenlerimizin eserlerini bir araya getiriyor.

Prof. Selahattin Ganiz’in Anısına sergi açılışı; 24 Kasım 2023 saat 15.00‘te Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Sergi Salonu‘nda gerçekleştirilecek.

Prof. Güler Ertan’ın Anısına sergi açılışı; 24 Kasım 2023 saat 17.00‘de Bandırma Belediyesi Tunç Başaran Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Prof. Güler Ertan Kimdir?

Güler Ertan 1940’da Susurluk’ta doğdu.

1963’de Tatbiki Güzel Sanatlar Okulundan Grafik Sanatlar Bölümünden mezun oldu. 1964’te Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okuluna fotoğraf asistanı olarak girdi.

1968 yılında Avusturya Hükümetinin vermiş olduğu bir bursla Viyana’da 1 yıl renkli fotoğrafi çalışmaları yaptı. Türkiye’ye döndüğünde tezini verdi.

1993’de Profesör oldu.1978-1986 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesi Fotoğraf Bölümü’nün kurucu üyeliği ve öğretim üyeliği görevlerini üstlendi.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesindeki Fotoğraf Bölümü, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fotoğraf Bölümü kurucuları arasında yer aldı ve Haliç Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı olarak görev yaptı.

İstanbul Arel Üniversitesi İletişim Fakültesi, Görsel İletişim Tasarımı – Öğretim Üyesi’dir.

Prof. Selahattin Ganiz Kimdir?

Selahattin Ganiz 1948’de doğdu.

1971’de İstanbul Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulundan mezun oldu. 1971-78 arasında çeşitli reklam ajanslarında çalıştı. 1978’de İstanbul Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okuluna asistan olarak kabul edildi. 1986’da Yardımcı Doçent oldu. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Sanatlar Bölümü Bölüm Başkan Yardımcılığı yaptı.

2000’de Maltepe Üniversitesinde Mimarlık Fakültesi içinde Grafik Tasarım bölümünü kurmuş ve 5 yıl süre ile bölüm başkanlığını yaptı. 2008’de doçent, oldu. 2006’dan sonra İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesinde öğretim görevlisi olarak görev aldı.

Grafik tasarım üzerine birçok alanda ödülleri vardır. Güzel Sanatlar Fakültesi,Grafik Tasarımı – Öğretim Üyesi’dir.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi 2015’de Balıkesir’in ikinci üniversitesi olarak kuruldu. Balıkesir Üniversitesi’ne bağlı olarak eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdüren Bandırma İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Bandırma Sağlık Yüksekokulu, Bandırma Meslek Yüksekokulu, Gönen Meslek Yüksekokulu, Manyas Meslek Yüksekokulu, Erdek Meslek Yüksekokulu ve Gönen Jeotermal Enstitüsü Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesine devredildi.

Üniversite 2015’teki kuruluşundan sonra Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Tıp Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, İletişim Fakültesi, Ziraat Fakültesi ile Adalet Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Denizcilik Meslek Yüksekokulu, Bandırma OSB Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Susurluk Tarım ve Orman Meslek Yüksekokulu kuruluşlarını sağlamıştır.

Üniversite 11 yerleşkede 12 fakülte, 4 enstitü, 1 yüksekokul, 9 meslek yüksekokulu ve 19 uygulama ve araştırma merkezi ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Üniversitede 2023 yılı itibariyle önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde olmak üzere 23.169 öğrenci (2.450’si uluslararası) ve 1.054 akademik ve idari personeli mevcuttur.

***

Önceki

Öğretmenler Günü, Düşündüklerim

Sonraki

Pervin Bülbül’ün “Bahar Çiçeklerim” Sergisi Açılıyor

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar