Baba, Oğul ve Gelin Sergisi Bodrum’da

Baba,Oğul ve Gelin Sergisi Bodrum’da

Haber: Erol Ünal

  • Baba Mustafa Pilevneli, Oğlu Yavuz ve Gelini Pemra’nın Sergisi 9 Eylül 2017 Cumartesi günü Dibeklihan Sanat Köyünde açılıyor.

Baba Mustafa Pilevneli, oğlu Yavuz Pilevneli, gelinleri Pemra Pilevneli sergileri ile Dibeklihan‘da bir araya geliyorlar. Türk resminin büyük ustalarından Mustafa Pilevneli, oğlu Yavuz, gelinleri Pemra‘nın resim ve seramiklerinin yer aldığı Pilevneliler Sergisi 9 Eylül Cumartesi 18:30‘da Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyünde açılacak. Mustafa Pilevneli‘nin Resim Sergisi İ.Hakkı Tonguç Sanat Galerisi‘nde, Yavuz Pilevneli ve Pemra Sağlıkova Pilevneli‘nin Seramik Sergisi Erdinç Bakla Sanat Galerisi‘nde yer alacak.

 

Mustafa Pilevneli 1961´de Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu Dekoratif Resim Bölümü´nden mezun olduktan sonra Almanya´dan DAAD bursu kazanarak uzmanlık eğitimi için gittiği Stuttgart Akademisi´nde “Mağara Çağından Günümüze Duvar Resimleri ve Teknikleri” konusunda tez hazırdı. Dönüşünde mezun olduğu Tatbiki Güzel Sanatlar´ın öğretim kadrosuna girdi ve okulun sonraki adı olan Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi´nden 2007 yılında emekli oluncaya kadar hocalık yaptı.

 

Mustafa Pilevneli‘nin oğlu Yavuz Pilavneli 6-7 yaşlarındayken uluslararası yarışmalara katılıp dereceler aldı. Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu (Yeni adıyla Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi)’nden 1987’de mezun oldu. Eşi Pemra da aynı yıllarda beraber okuduğu okul arkadaşı… Seramik Bölümü’nü birlikte okudular. Sonra Pemra Mimar Sinan Üniversitesi’nde master yaptı.

*****

Önceki

9 Eylül Cumartesi GÜNÜN SERGİLERİ

Sonraki

Çok Acı Bir Kayıp Şermin Güner Hocamız Vefat Etti

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Yazılar