Ayşe Mesude Kumbasar’ın Bodrum Sergisi Açılıyor

Ayşe Mesude Kumbasar’ın

Bodrum Sergisi Açılıyor

Haber: Erol Ünal

Ayşe Mesude KumbasarDÖNEMEÇ” Sergisi 20 Eylül 2023 Çarşamba günü saat: 18:00’de RE/MAX Pasha Art’da açılacak.

Sergi 6 Ekim’e kadar hergün Bodrum Konacık RE/MAX Pasha Art’da görülebilir.

Ayşe Mesude Kumbasar , Dönemeç adını verdiği Resim Sergisi hakkında; “Ben her solo serginin bir kavşak, bir dönüm noktası olduğuna inanıyorum. Uzun ve sonsuz sanat yolculuğunda küçük birer mola… durup dinlenmek, ne kadar yol kat ettiğini görüp nereye doğru gideceğine karar vermek için bulunmaz bir fırsat.

23 yıllık resim yapma serüvenim içinde bir çok dönemeçten geçtim. Biraz da maymun iştahlılıkla farklı teknik ve üsluplarda resimler yaptım. 12. Solo sergim olan bu sergiyi hazırlarken bir de baktım ki aslında belirli bir noktadan çok ta fazla uzaklaşmamışım.

Bunun sevinciyle bu sergiye 10-15-20 yıl önce yapmış olduğum bir kaç resmi de dahil ettim. Bu sergiden sonra yolun beni nereye götüreceği hakkında herhangi bir fikrim yok. Bilinmezliklerle dolu bu heyecanlı yolculuğu çok sevdiğimi belirtmeliyim.

Sergide ayrıca 2013 yılında tanıştığım “Urban Sketchers / Gezgin Çizgi” grubunun sayesinde tutku ile bağlandığım “çiziktirme”ler de yer alıyor. Bunlar yaptığım yolculuklarda, katıldığım etkinliklerde yapmış olduğum anlık çizimler… Küçük; kağıt üzerinde mürekkepli kalemle çizilmiş ve sulu boya ile renklendirilmiş eskizler. Resim serüvenim içinde minik soluklanmalar. Bugüne kadar sosyal medya hariç hiç gün yüzüne çıkmadılar.” diyor,

Ayşe Mesude Kumbasar, Dönemeç ile ilgili çalışmaları hakkında sözlerine “Resim yapmaya başladığım ilk günlerden bu yana hep daha doğru, daha iyi, daha farklı ama en önemlisi daha içten olma arayışları sonucu dönem dönem farklı işler ürettim. Son yılların çalışmaları ise soyut resmin büyüsü altında şekillenmekte.

Değişmekten ve dönüşmekten hiç korkmuyorum. Yolun beni bundan sonra nerelere getireceğini bilmiyorum ve bu yolculuktan çok keyif alıyorum.” şeklinde devam etti.

Ayşe Mesude Kumbasar Hakkında:

Ayşe Mesude Kumbasar Hacettepe Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü mezunudur. Resim ile ilgilenmeye 1993 yılında ressam Yüksel Özen’den ders alarak başlamış, sonrasında Ressam Burhan Yıldırım dan desen ve resim dersleri almıştır. İlk atölyesini 2004’da İstanbul’da açan Kumbasar daha sonra Kuşadası ve Bodrum’a taşınarak çalışmalarını buralardaki atölyelerinde sürdürmeye devam etti.

Bugüne kadar 11 kişisel sergi açtı, çok sayıda karma ve yarışmalı sergilere katıldı. Yurtiçinde ve yurtdışında birçok uluslararası sanat çalıştayı ve festivallerde yer aldı.

Resim çalışmalarının yanı sıra 2014 yılından bu yana Bodrum’da özel bir sanat galerisinin sanat yöneticiliğini de yapmaktadır

Önceki

Tülay Öktem’in Sergisi Kalkan Kültür Evinde

Sonraki

Recai Çakır & Zor Değil

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar