Antik Tiyatro’da Flamenko Ateşi

Bodrum Antik Tiyatro’da Flamenko Ateşi

Haber: Erol Ünal

16. Uluslararası Bodrum Bale Festivali kapsamınra Bodrum Antik Tiyatrosu’nda İspanya’dan gelen “Castroromero Flamenco” Topluluğu sahnede olacak.

3 Ağustos Cuma akşamı İspanya’dan üç kardeşin; Rosario Castroromero, Ricardo Rosario Castroromero, José Rosario Castroromero’nun kurduğu “Castroromero Flamenco” topluluğu, özgün müzikleri ve koreografileriyle “ESENCIA FLAMENCA” adlı performanslarını sahneye taşıyor. 2 bölümden oluşan ve 90 dakika süren performanslarında İspanyol, Brezilya, Afrika ezgileri ile Flamenko müziğini sentezleyen ve dansları ile dünya sahnelerinde tanınan ve ilgi ile takip edilen grup; Bolşoy Devlet Balesi’nde yaptıkları “Carmen” operası prodüksiyonu ile de tanınıyor.

Sahne Yönetmenliği’ni David Sierra yaptığı performansta; Rosario Castroromero (Baş Dansçı), Ricardo Rosario Castroromero (Baş Dansçı), José Rosario Castroromero (Baş Dansçı), Cristel Munoz (Dansçı), Ana Del Rey (Dansçı), Fran Alcantara (Dansçı), Alberto Funes (Solist) , Jesus Heredia (Gitar), Daniel Monge (Gitar), José Inés Guerrero (Viyolonsel), Trinidad Jimenaz (Flüt) , José Uriarte (Perküsyon) sahnede olacak.

T.C. Kültür Ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından on altı yıldır düzenlenen ve tatil kültürüne bambaşka bir boyut getiren “Uluslararası Bodrum Bale Festivali; Bodrum Antik Tiyatrosu’nun tarihi atmosferinde izleyicileri bekliyor.

16. Uluslararası Bodrum Bale Festivali için

http://www.operabale.gov.tr

adresinden ve diğer satış noktalarından bilet satışları yapılmaktadır.

*****

Read Previous

Erol Evgin’den muhteşem konser

Read Next

1 Ağustos Bedri Baykam’la Söyleşi

One Comment

  • Çok beğendim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: