Ali Koçak son dönem sergisini Bodrum’da açtı

Ali Koçak

son dönem sergisini Bodrum’da açtı

Haber : Erol Ünal

Fotograflar : Ahmet Hıdır

Bodrum’un çok değerli sanatçılarından Ali Koçak’ın kişisel sergisi Bodrum’da Zeynep Sanat Galerisi’nde büyük bir katılımla açıldı. Ali Koçak’ın son dönemlerde yaptığı yeni resimlerin sergilendiği kişisel sergisine katılan sanatseverler ve sergiye gelerek desteğini esirgemeyen dostları resimleri hayranlıkla izlediler.

1954 yılı Tokat doğumlu olan Ali Koçak, ilk ve orta öğrenimini Sivas’ta tamamladı. 1973 yılında girdiği Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu’na 3 yıl devam ettikten sonra ayrılan sanatçı, resim çalışmalarına bir süre ara verdi. Ancak resme olan tutkusu bir an bile azalmadı. Ağabeyi ressam Kasım Koçak’ın atölyesinde 4 yıl çalıştıktan sonra 1988 yılından itibaren resim yapmaya devam etti. Geçmişteki tecrübelerinin de yardımı ile iç dünyasındaki fantezilerini, düşlerini duygusal bir bağlamda, figüratif bir anlatım yolu ile ifade etmeye çalıştı.

Resim çalışmalarını, Bodrum’a yakın olan Kızılağaç’taki kendi atölyesinde sürdüren sanatçının bugüne kadar 25 kişisel, 15 karma sergide resimleri sergilenmiştir. Ayrıca sanatçının yurtiçi ve yurtdışı (Almanya, ABD, Fransa, Avusturya, Finlandiya, İngiltere) olmak üzere birçok özel koleksiyonda eserleri bulunmaktadır

Ali Koçak 2006’da sergi açtığı Zeynep Sanat Galerisi’nin bulunduğu Bodrum Cam Sanat Galerisi’nde 12 sanatçıyla birlikte sergi açmıştı. Bodrum Cam Sanat Galerisi’ni devralıp Zeynep Sanat Galerisi’ni açan Zeynep Çavuş aile dostu Ali Koçak’a galerisinde sergi açmayı teklif etmiş, Zeynep Sanat Galerisi Ali Baba sokakta Bodrum’un sanat köşesi olmaya devam ediyor. Yıllar içerisinde sanat alanında yaptığı girişimler ile Bodrum sakinlerinin ve misafirlerinin sanatla bulaşmasına katkı sağlama çabasında olan Ressam Zeynep Çavuş ; Zeynep Sanat Galerisi‘ni, hayatını sanata adamış değerleri büyük kitlelere tanıtma ve isimlerini yaşatma misyonu ile tanımlamaktadır.

Sergi 28 Eylül’e kadar görülebilir.

Zeynep Sanat Galerisi’

Adres : Bodrum Çarşısı, Ali Baba Sokak No: 18 Bodrum

*****

Read Previous

14 Eylül 2019 Cumartesi Günün Etkinlikleri

Read Next

15 EYLÜL 2019 P A Z A R Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: