Ahmet Sarper’in “Kadınlar” Fotoğraf Sergisi Bodrum’da

Ahmet Sarper’in “Kadınlar”

Fotoğraf Sergisi Bodrum’da açılıyor

Haber : Erol Ünal

Ahmet Sarper‘in “Kadınlar” Fotoğraf Sergisi 2 Ekim 2019 Çarşamba günü saat: 18:30’da Bodrum Zeynep Sanat Galerisi‘nde açılacak.

Ahmet Sarper‘in “Kadınlar” Fotoğraf Sergisi 16 Ekim‘e kadar Bodrum Zeynep Sanat Galerisi‘nde Sanat severler tarafından ziyaret edilebilecek.

Ahmet Sarper ; sergiden elde edilecek tüm geliri Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği‘ne bağışlayacağını açıkladı.

Bodrum Zeynep Sanat Galerisi

Adres : Çarşı mah. Ali Baba Sokak No:31/B Bodrum

Ahmet Sarper Kimdir?

Ahmet Sarper 1946 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Işık Lisesi ve Şişli Koleji’nde, yüksek öğrenimini Fransa Gronoble Üiversitesi’nde, Lisansüstü’nü John Hopkins Üiversitesi (SAIS) ‘Milletlararası İlişkiler ve Ekonomi ‘ bölümünde tamamladı. 1974-1975 tarihleri arasında Deniz Kuvvetleri’nde Yedek Subay olarak görev yaptı. 1976-1980 tarihleri arasında Tercüman ve Günaydın gazetelerine bağlı olarak İran, Kıbrıs, Afganistan, Hindistan ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bulundu. 1980-1995 tarihleri arasında Tekstil sektöründe çalıştı. Gençlik yıllarından bu yana ilgi duyduğu fotoğrafçılıkla 1995 yılından itibaren daha yakından ilgilenmeye başladı. İnsanların yaşam çabalarını görüntülemek için Küba, Moritanya, Fas, Tayland, Burma, Laos, Kamboçya ve Vietnam’da dolaştı. Beş sene içinde, her seferinde en az beş hafta kalmak üzere yedi kez Hindistan’a gitti. Doğal ve tarihi dokunun gelişmeye ve değişime direndiği coğrafyalardaki insanların yaşamlarını yansıtmayı amaçlayan fotoğraflar çekiyor

*****

Read Previous

2 EKİM 2019 Çarşamba Günün Sergileri

Read Next

3 EKİM 2019 Perşembe Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: