Ahmet Hıdır “Geriye Kalan” Resim Sergisi

Ahmet Hıdır “Geriye Kalan” Resim Sergisi

Haber: Erol Ünal

Ahmet Hıdır Resim Sergisi 13 Ekim 2021‘de 18.00’de Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi’nde açılacak. Sergi 26 Ekim’e kadar sürecek.

Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat galerisi‘nde açılışı gerçekleştirilecek olan sergi 26 Ekim’e kadar ziyarete açık olacak. Ahmet Hıdır’ın Geriye Kalan adını verdiği resim sergisinde yaklaşık 40 resim sergilenecek.

Sanatçı 16. Kişisel Sergisini açmanın mutluluğunu belirtirken duygularını şu şekilde ifade etti; “Sanat bir dil, bir ifade biçimi. Hepimiz kendi cümlelerimizi kuruyoruz tuvallerde, heykellerde. Dileğim bu cümlelerin doğru geçebilmesi sanatseverlere… Karanlık uzun sürse de ışık karanlığı delecek eninde sonunda. Dünyayı güzellik kurtaracak. Sanat da bu güzelliklerin ilk sıralarında yer alıyor.”

GERİYE KALAN…..

Bomboş caddeler, sokaklar.

Bazen ürperten, bazen huzur veren sessizlik, sakinlik, dinginlik.

Kendi kendimize kaldığımız, kendi içimize döndüğümüz, belki de kendimizi yeniden bulduğumuz anlar, saatler, günler, haftalar…

Neydi aradığımız?

Neydi bulduğumuz?

Neyi, ne kadar istiyorduk?

Ne kadarını bulabiliyorduk?

Ne çok çaba harcadık birazcık mutluluk için….

Ya da hiç aramadık, kendiliğinden gelsin bizi bulsun istedik…

Gidenler oldu, Göçenler oldu, Gelenler oldu. Hepsinden bir şeyler katıldı hayatımıza.

Aldıklarımız, verdiklerimiz, yaşadıklarımız, hatırladıklarımız ya da hatırlamadıklarımız, hepsi harmanlandı, tortulandı, başka tadlara dönüştü içimizde…

GERİYE KALAN bir buruk lezzet, bir hoş seda, bir tatlı huzur, ya da büyük bir boşluk…

GERİYE KALAN hepsi ya da hiçbiri…

Ahmet Hıdır hakkında:

1961’de İzmir’de doğdu. Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Seramik çalışmalarına Selma Belek atölyesinde başladı. Kısa bir süre Ayfer Karamani ile seramikte figür ve form çalıştı. Resim çalışmalarını Ali Koçak atölyesinde desen, figür ve renk çalışarak olgunlaştırdı.

Resimlerinde insan ilişkilerini, iletişimi ve iletişimsizliği, bireyin bazen coşkusunu, bazen hüznünü naif bir dille resmeden sanatçı eserlerinde akrilik ve karışık teknik kullanıyor. Ahmet Hıdır Seramikleri ve resimleri ile çeşitli sergilere katılan sanatçı çalışmalarını halen kendi atölyesinde sürdürüyor.

*****

Read Previous

AÇIK TEŞEKKÜR

Read Next

İlhan Koman ile 100 Yıl Sergisi Bodrum’da

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: