3 Ressamın Sergisi Bodrum Kaş’da Açıldı

3 Ressamın Sergisi Bodrum Kaş’da Açıldı

Haber: Erol Ünal

Fotoğraf: Çetin Çam

Bodrum Kaş Sanat Galerisi‘nde 16 Eylül 2023 Cumartesi günü, açılan Ayşen Karakaya, Dilruba Tayfun, Ali Atmaca Sergisi sezonun önemli sanat buluşmaları arasında yer alıyor.

Sanat Danışmanı Sinan Yenilmez’in kurmuş olduğu Bodrum Kaş Sanat Galerisi, İstanbul‘dan sonra Bodrum‘da da sanat yolculuğuna devam edecek.

Sergi, 3 Ekim tarihleri arasında Bodrum Kaş Sanat Galerisi’nde görülebilir.

Ayşen Karakaya Kimdir?

Ayşen Karakaya Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünü bitirdi. Bir çok özel ve devlet sanat koleksiyonunda eseri bulunan ressam; aynı zamanda ‘Sisomo’ imzasıyla gerçekleştirdiği duvar resmi çalışmalarıyla renklerini ve hikayesini kamusal alana da taşıyor.

Dilruba Tayfun Kimdir?

Dilruba Tayfun, küçük yaşlarda yurtdışında, Bükreş, Amsterdam ve Londra’da yaşadı. Central Saint Martins’de eğitimini tamamladıktan sonra TomTom’da 4 sene Grafik tasarımcılığı sürdürdü. Sony Talent League ödüllü ‘Togather’ projesini ve ilk kişisel sergisi’ni gerçekleştirdi. Amsterdam’da kendi atölyesini kurdu.

Ali Atmaca Kimdir?

Ali Atmaca 18 Yıl Paris’te, 2 Yıl Roma ve 10 sene Istanbul’da sanatını icra etti. Türkiye dışında Fransa, İtalya, Japonya, Kanada, ABD başta olmak üzere bir çok ülkede özel koleksiyonda ve Fransa, Nice Modern Sanatlar Müzesi ile Picasso Müzesi’nde eserleri bulunmaktadır. Bodrum Gümüşlük’te sanat hayatını devam ettirmektedir.

Önceki

Meryem Tekinturhan’dan Seramik Üzerine Portre Çalışmaları

Sonraki

18 Eylül 2023 Pazartesi Günün Sergisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar