3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlandı

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlandı

Haber: Erol Ünal

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde düzenlenen program ile engelli öğrenciler ile bir araya gelindi. Gerçekleşen etkinliğe Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutkun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, İlçe Emniyet Müdürü Mete Durukan, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Özkan Yılmaz, SG Bodrum Karakol Komutanı SG Binbaşı Utku Meral, Sağlık Vakfı Başkanı İbrahim Akkaya, öğretmenler, engelli aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlenen etkinlikte, Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu, Özel Uğur Okulları ve Yahşi Özel Uygulama Okulları öğrencilerinin performansları sergilendi. Etkinlik, Bodrum Sağlık Vakfı Engelsiz Müzik Atölyesinin ritim gösterisi ile başladı. Yahşi Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Özel Uğur Okulları Anadolu Lisesinin ‘’Engelsiz Hayat’’ adlı şarkısı eşliğinde dans gösterisiyle devam eden etkinlik, Halk Eğitim Merkezi Özel Çocuklar Kursu öğrencilerinin ‘’Sevdim Bir Genç Kadını’’ adlı şarkı eşliğinde dans gösterisiyle devam etti.

Gösterilerde ayrıca Yahşi Özel Uygulama Okulu öğrencileri Merve İşbilir ‘’Engel Olmayın’’ ile Nazlı Karakoyun “Engelli Deme’’ adlı şiirini okudu. Halk Eğitim Merkezi Özel Çocuklar Kursu öğrencisi Murat Taşçı piyano sunumu gerçekleştirdi. Engelli ailelerinin ve vatandaşların büyük beğenisini kazanan etkinlik, Kerem Aydınlar Ortaokulu Özel Eğitim Sınıfının ‘’Balta Balta’’ isimli müzik eşliğinde dans gösterisi ile alkışlarla sona erdi.

*****

Önceki

4 Aralık 2021 Cumartesi Tiyatro Rehberi

Sonraki

Bodrum’da Tiyatro Devam Ediyor

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar