Tarsus’da Afad Fotoğraf Sergisi

Tarsus’da Afad Fotoğraf Sergisi

M. Demirel Babacanoğlu Yazdı

  • Tarsus Mehmet Bal Galerisi’nde açılan Afad Fotoğraf Sergisi çok ilgi gördü.

Tarsus’a, Şair Yazarlar Derneği etkinliklerinde yer almak için her gittiğimde Mehmet Bal Galerisi’ne uğrarım. Bu kez de (10 Şubat 2018) uğradım. Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD)’nin 22 ocak günü açılmış olan fotoğraf sergisini izledim. Sergi 2 şubat’ta bitecekmiş ama bir hafta daha uzatılmış.

Sergide, Tuncay Doğruluk (bale), Tuğram Yüce (kuşlar), Aylin Kırgızoğlu (Gölgeler), Aslı Atalay Yıldırım (bale), Gürkan Yaman (renkler), Oğuz Miraç (bale)), Fatma Sait (atlar), Bülent Şentürk (volkanik), Alperen Akharman (uçak), İlkam Özar (balıkçılar), Nihan Büyüksural (doğum), Nesrin Ateş (evde), Hüseyin Obruklu (şemsiyeli) fotoğrafları yer alıyordu.

 

Fotoğraflara bakalım şimdi:

Bale yaban balerinler ayak parmaklarının uçlarına dikilmişler, eller havaya doğru yükselmiş bedenler o ölçüde estetize edilmiş, eller, kollar, ayaklar bedenler uyum içinde bulutsu bir gösteriyle görülüyorlar…

Bulutlu bir havada uçan martılar, martıları izleyen bir çocuk, bir büyük kompozisyonu/ Gölgelendirilmiş çizgilerle insan portreleri.

Tekerlekli sandalyede yan yana oturan bir kadın bir bay, bay kadına şemsiye tutuyor/Bulutsu bir renk içinde biraz da şemsiyemsi renkli kalın çizgilerle bir fotoğraf/ Atlar, turuncu, kahvemsi renkler içinde duruyorlar, koşuyorlar, önemli tablo oluşturuyorlar/Aaaa işte bir renk cümbüşü, volkanik patlama sonucu oluşan, yerden fışkıran ateş bulutu.

Uçaklar gökyüzünde simetrik uçuşlarla izler bırakarak dikkati çekiyor/ Bulanık havada, denizde kayıklar içinde insanlar balık tutmaya çalışıyorlar.

İlginç, bu da bir doğum olayı, hemşire yeni doğmuş bir bebeği tutuyor, anne sevinç içinde, bebek canlılığını kanıtlamak için ağlıyor/ Evde bir kadın, bey yatakta uzanmış yatıyor/

Tebrik ediyorum AFAD’ı.

*****

Önceki

Galeri Mavist & LAL Ayın 14’ü Gibi

Sonraki

13 Şubat 2018 Salı Günün Sergileri

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar