Arter’in Ücretsiz Çevrimiçi Rehberli Turları Başlıyor

Arter’in Ücretsiz Çevrimiçi Rehberli Turları Başlıyor

Haber : Necati MUMAY

Gerekli sağlık önlemleriyle yeniden ziyarete açılan Arter’de, salgın nedeniyle evlerde kalınan dönemde başlatılan çevrimiçi rehberli turlar devam ediyor. Ekranlar aracılığıyla buluşulan bu turlarda Arter sergi rehberi ekibi, her hafta farklı bir tema etrafında bir eser seçkisini katılımcıların yorumuna açıyor. 5 Ekim’de başlayarak her Pazartesi 19:00-20:00 saatleri arasında ücretsiz olarak gerçekleşecek çevrimiçi rehberli turlara katılmak için turlar@arter.org.tr e-mail adresine yazarak kayıt yaptırmak gerekiyor.

Sonbaharı Dinleyen Gözler İçin, Yağmur Ormanı V (varyasyon 3), Gökcisimleri Üzerine, KP Brehmer: Büyük Resim ve Alev Ebüzziya Siesbye: Tekerrür başlıklı beş yeni sergiyle karşılayan Arter’de Cevdet Erek: Bergama Stereotip ve Altan Gürman sergileri de devam ediyor. Ziyaretçilerini gerekli sağlık önlemleri çerçevesinde ağırlayan Arter, çevrimiçi ortamda düzenlediği etkinliklerini de sürdürüyor.

Arter’in, salgın nedeniyle kapalı olduğu dönemde başlattığı çevrimiçi rehberli turlar yeni sezonda devam ediyor. Ekranlar aracılığıyla buluşulan turlar, katılımcıların yapıtları kendi hayat deneyimleriyle ilişkilendirerek yorumlamalarını teşvik eden bir yaklaşım benimsiyor. Arter sergi rehberleri, her hafta farklı bir tema etrafında bir eser seçkisini ekranları aracılığıyla katılımcılarla paylaşıyor ve yoruma açıyor.

Ücretsiz olarak düzenlenen çevrimiçi rehberli turlar, 5 Ekim’de başlayarak Ekim, Kasım ve Aralık ayları boyunca her Pazartesi 19:00-20:00 saatleri arasında gerçekleşecek. Diyalog ve tartışmaya daha fazla zaman tanımak amacıyla sınırlı sayıda katılımcıyla düzenlenen turlara katılmak için etkinlik tarihinden önce turlar@arter.org.tr e-mail adresine yazarak rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

—–

Read Previous

Kim Kime İle Kimden Kime Üşüyen Yürekler

Read Next

1 Ekim 2020 Perşembe Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: