Anibal Güleroğlu & Bal’ca Yorumlar

Anibal Güleroğlu & Bal’ca Yorumlar

Haber : Kemal Gönüleri

  • Anibal Güleroğlu Bal’ca Yorumları ile İstanbul Sanat Magazin’de.

Sinema ve televizyon dünyasına objektif eleştirileriyle katkıda bulunmak üzere yola çıkan… Köşe yazılarıyla hak edene hakkını verip, yanlışlara iğnesini batırmaktan çekinmeyen Ünlü Sinema-TV eleştirmeni Anibal Güleroğlu Bal’ca Yorumlar köşe yazıları ile çok yakında İstanbul Sanat Magazin‘de olacak..Bundan böyle onun eleştrileri ışığında dizilerinizi bir başka gözle izleyecek , seyir zevkinize yeni zevkler katacaksınız..

İstanbul Sanat Magazin Ailesine katılmasından dolayı Anibal Güleroğlu‘na ve Bal’ca Yorumlar’ına hoş geldin diyor, başarılarının sürekli olmasını diliyoruz.

Hoş geldin Anibal Güleroğlu …

Anibal Güleroğlu , Anibal Güleroğlu’nu anlatıyor;

İstanbul’da başlayan yaşamım, eski İstanbul’lu ailemden edindiğim kültürle, sanata yatkın bir biçimde gelişti. Müzik ve buz pateni amatörce ilgi alanlarım oldu. Birinciliklerle geçen öğretim yıllarımın üniversite ayağı, Boğaziçi’ni kazanmakla birlikte özel nedenlerden dolayı Marmara Üniversitesi’nde devam etti. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ni bitirmemin ardından hiç sevemediğim branşımda çalışmak yerine küçüklüğümden beri süregelen tutkum, yazmaya ve eleştirmeye yöneldim. İkinci üniversite olarak onur belgesiyle bitirdiğim Radyo-TV Programcılığı’yla perçinlenen sinema-televizyon tutkumun yanı sıra ön plana çıkmadan sürdürdüğüm habercilik faaliyetini daha sonra Yeniçağ Gazetesi’ndeki Ekran Arısı ve Sinema köşelerimden ismen yürüttüm.

Yeniçağ Gazetesi’yle yollarımızı ayırdıktan sonra halen faaliyette olan sinematur.com’u kurdum. Milliyet.com.tr-TV sayfasındaki yazı yolculuğumu Ekran Arısı başlıklı köşemden sürdürürken kısa süreli olarak Hürriyet Avustralya Gazetesi’nde de köşe yazarlığı yaptım. Ardından Medyafaresi.com sitesinde de televizyon-sinema eleştirmeni olarak köşe yazarlığım başladı. Hâlihazırda Milliyet.com ve Medyafaresi.com’daki köşelerimden eleştirilerime devam etmekteyim.

*****

Önceki

6 Haziran Salı İstanbul&Ramazan

Sonraki

ORHAN KEMAL’İ ANLAMAK

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar