Akyol Art Center 10.Yıl Jübile Sergisi

Akyol Art Center 10.Yıl Jübile Sergisi

Haber ve Fotograflar : Kemal Gönüleri

Ressam Ayla Akyol‘un yönetiminde Sanat hayatında 14.yılını dolduran Akyol Sanat Merkezi, 19 Aralık 2013 tarihinde 10.yıl Jübile’sini, 19 – 25 Aralık 2013 tarihleri arasında düzenlediği muhteşem bir sergi ile tüm sanatçı dostları ve sanatseverlerle birlikte kutladı..

2003 yılından bu yana 10 yıl içinde “Akyol Sanat Merkezi” olarak açılmış sergilerin afişleri ve görselleri yer alan Sergi, 25 Aralık 2013 tarihine kadar Akyol Sanat Merkezi’nde gezildi.

Akyol Sanat Merkezi :

Akyol Sanat Merkezi, 2003 Aralık ayında, Teşvikiye Cami Sokak, No:6 D:3 Kılıç Han’da, Akyol Sanat Evi olarak açıldı. İlk Sergi, 15-31 Aralık 2003 tarihleri arasında Ressam İldar Ahmet Veli’ye düzenlendi. İkinci sergi 21 Şubat-8 Mart 2004 tarihleri arasında Ressam Ümmet Karaca için tertiplendi. Akyol Sanat Evi’nde ressamlardan başka vitray sanatçılarına, heykeltıraşlara, fotoğraf sanatçılarına, takı tasarım sanatçılarına da zaman zaman yer verildi.

*****

10.Yıl Jübile Sergisinin Diğer  Fotografları İçin TIKLAYINIZ

*****

Akyol Sanat Merkezi Faaliyetleri:

Ressam Ayla Akyol’un 2003 yılı Aralık ayında kurmuş olduğu “Akyol Sanat Evi” çağdaş sanatın farklı üsluptaki usta sanatçılarıyla, gelecek vadeden genç sanatçıların eserlerine de yer vermiştir. Sanatçıların ve sanatseverlerin evrensel nitelikli bir ortamda buluşmasına olanak sağlamak üzere kitap tanıtım, şiir, müzik ve konferans günleri de düzenlenmiştir.

Akyol Sanat Evi, 2009 yılında Teşvikiye, Şakayık Sokak, Desen Apt. No:17 D:1’e daha büyük bir mekâna taşınarak “Akyol Sanat” adıyla faaliyetlerine devam ettirdi. Bu binada eski usta ressamlarımızdan Sabiha Bozcalı 20 seneye yakın ikamet etmiş ve eserlerini yaratmıştır.

Galeride düzenlenen sergilerden bazıları:

Bizans eserleri yorumu, Kız Kulesi Yorumu, Nü yorumu, Otoportreler, İstanbul Çeşmeleri, İstanbul Düşleri, Aşk, Ustalara Saygı ( I, II, III, IV, V, VI, VII ), Mavi Rapsodi, Geleneksel Yılbaşı Sergileri ( I, II, III, IV, V, VI, VII ), “11+22” adıyla genç ressamlara sergi, “Sümer ve Anadolu Medeniyetleri”, “Mavi Derinlik I” ve “Mavi Derinlik II” ,Mutluluk, “8 Mart 8 Kadın 8 Eser”, “Martan Sanat Atölyesi”, “Hammam”, “Kemal Gönüleri-Deniz Tokgöz ; Portre Fotoğraf Sergisi”, “Doktor Ressamlar Grubu”, “Mabetlerimiz” konulu sergiler ve değerli ressamlarımızdan Ildar Ahmet Veli, Ümmet Karaca, Dara Abadi, Hasan Taşdemir, Seyit Mehmet Buçukoğlu (2), Şükriye Işık (Vitray), NZ Design (Takı), Nazan Akpınar, Tülin Erkal, Eser Sarı, Güngör Arıbal, Esin Tükenmez, Neşe Gümüşcüoğlu, Prof . Dr. Pars Tuğlacı (Suna Korad ve İsmet İnönü kitap tanıtımı ), Reyhan Elbirliler, Kevser İpek (Vitray), Güler Karaca, Prof.Dr.Turan Gürgen, Yasemin Toydemir Balkan, Öznur Balcı, Nur Ulubil (2), Beki Bennun, Ester Benbanaste, Sedat Kumova, Seyit Mehmet Buçukoğlu öğrencileri, Canan Doğruer, Hüseyin Ergül, Ayla Akyol,  Sema Günay, Burak Erim, Fehim Güler, Albert Pesah, Nazan Erkmen, Feyza Zeybek gibi değerli sanatçıların kişisel sergilerine ev sahipliği yapmıştır.

*****

Önceki

21 Haziran 2017 İstanbul&Ramazan

Sonraki

22Haziran Perşembe İstanbul&Ramazan

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar