TGC’den Talat Polat için baş sağlığı mesajı

TGC’den Talat Polat için

baş sağlığı mesajı

Haber : Necati MUMAY

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi, sürekli basın kartı sahibi, Dünya Gazetesi Önceki Yurt Haberleri Şefleri’nden, yıllarca beraber çalıştığım can ciğer arkadaşım Talat Polat 5 Aralık 2019 Perşembe günü vefat etti.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Talat Polat’ın ölümünün ardından yaptığı açıklamada “Meslektaşımız Talat Polat’ı kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Uzun yıllar gazetecilik mesleğine başarıyla hizmet eden meslektaşımızın ailesine ve basın topluluğumuza baş sağlığı diliyoruz” denildi.

Sevgili Arkadaşım Talat Polat‘a Allah’tan rahmet sevenlerine ve yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum.

Allah rahmet eylesin..

CENAZE TÖRENİ 7 ARALIK’TA YAPILACAK

Talat Polat’ın cenazesi 7 Aralık Cumartesi günü Karacaahmet Şakirin Camisi’nde kılınacak öğle namazının ardınan toprağa verilecek.

TALAT POLAT KİMDİR?

Talat Polat, 18 Ekim 1945 Diyarbakır Lice doğumlu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Gazetecilik Yüksek Okulu mezunu. Aynı dönem Diyarbakır merkezli Mücadele Gazetesi Yazı İşleri Müdürü olarak görev yaptı. 1974’te muhabir olarak başladığı Hürriyet Haber Ajansı’ında bir yıl sonra Güneydoğu Temsilciliği’ne atandı ve bu görevi 28 Ağustos 1987 tarihine kadar sürdürdü. 1978-1988 yılları arasında 10 yıl Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı yaptı. 10 ay Güneş Gazetesi’nin Güneydoğu Şefliği görevinde bulunduktan sonra 1989 yılının başında dönemin Günaydın Gazetesi Yurt Haberler Müdürü oldu. Burada da altı yıl çalıştıktan sonra Dünya Ekonomi Politika Gazetesi’ne Yurt Haberler Şefliği görevine atandı ve buradan emekli oldu. Polat, biri, meslek yaşamında tanık olduğu önemli olayların perde arkasını aktardığı “Güneydoğu’da Sancılı Yıllar” başlıklı kitap olmak üzere üç kitabını tamamlamaya çalışıyordu. Sürekli basın kartı sahibi Polat evli, üç evlat sahibiydi.

*****

Read Previous

“Sibirya’dan Sevgilerle” Sergisi CRR’de Açılıyor

Read Next

TİYATROKARE’nin Aralık ve Ocak proğramı belli oldu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: