“Sevdamız Sanat” Sergisi Açıldı

“Sevdamız Sanat” Sergisi Açıldı

Haber : Kemal Gönüleri

Fotograflar: Zambak Karabay

WonderfulARTorganization Harika Ören’in düzenlediği “Sevdamız Sanat” Sergisi 23 Haziran 2021 Saat 16.00 da pandemi kurallarına uygun olarak açıldı.

İstanbul Sanat Magazin ve WonderfulARTorganization ortak çalışması olan sergiden elde edilecek gelir Sanatta Engel Yok Derneği’ne bağışlanacak.

Değerli sanatçıların katılımıyla gerçekleşen “Sevdamız Sanat” Sergisi 10 gün boyunca Sanatta Engel Yok Derneği’nin sergi salonlarında, yardımsever yurttaşlarımıza ve sanatseverlere açık olacak.

Serginin Küratörü Harika Ören; “Değerli katılımcı sanatçı dostlarımın desteğiyle Dünya Sanat Günü Kutlamaları paralelinde düzenlediğim serginin açılışını, 15 Nisan’da pandemi gerekçesiyle kapanma gerçekleşince ertelemek zorunda kaldık. Yeni bir markayla Sosyal Sorumluluk Projeleri’ne başlarken, gereksinimi olan yaşamlara değmek amacıyla Sanatta Engel Yok Derneğinde sergimizi düzenleme kararım; sanatçı arkadaşlarımdan büyük destek gördü. Hepsine tek tek teşekkür ediyorum. 15 Nisan’da internet üzerinden yayınlanan sergi videomuzdan sonra nihayet salondayız. Duyarlı dostlarımızı sergimizi oluşturan hepsi birbirinden güzel ve anlamlı eserlerimizi görmeye, gezerken sanatçılarıyla sohbet etmeye, amacımıza ulaşmada bize omuz vermeye davet ediyorum.’’ dedi.

23 Haziran 2021 Çarşamba günü yapılan Pandemi kuralları çerçevesinde yapılan açılış kokyteylinde Sanat Dünyasının önde gelen isimlerinden Ressam Prof.Dr. Ahmet Özol, Rekreasyon Derneği Eski Başkanı Ressam Pervin Bülbül, Akademisyen Ressam Alev Demirkesen, Ressam Memik Kibaroğlu, Eyüp Büyükbostancı, Küratör Ayşenur Özsankur, Ressam Perihan Bildik, Ressam Figen Koylan,  Ressam Ayşegül İlerigelen Özdemir ve Eşi, İzmit’ten gelen Ressam İkramettin Karaman, Hatay’dan gelen Ressam Şahnaz Yılmaz, Ressam Ayten Akgürbüz ile Sanatseverlerin yanı sıra Görsel Medyadan ise Birol Önderin, Deniz Tokgöz ve Zambak Karabay‘da hazır bulundular.

“Sevdamız Sanat” Sergisi 2 Temmuz akşamına kadar Sanatta Engel Yok Derneği‘nde yardımsever Yurttaşlarımız  ve Sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

Sanatta Engel Yok Derneği

Adres : Zühtüpaşa  mah. Münir Nurettin Selçuk Sokak No: 98/A Kızıltoprak/Kadıköy

*****

Read Previous

25 Haziran 2021 Cuma Günün Sergileri

Read Next

26 Haziran 2021 Cumartesi Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: