“Sea Classic Garage Kartal’da” Fotoğraf Sergisi Açıldı

“Sea Classic Garage Kartal’da”

Fotoğraf Sergisi Açıldı

Fotoğraflar: Deniz Tokgöz,

Zambak Karabay, Harika Ören

Fotoğraf sanatçısı Deniz Tokgöz‘ün “Sea Classic Garage Kartal‘da” fotoğraf sergisi, Kartal Belediyesi‘nin ev sahipliğinde ve Mahmut Erol‘un ikram sponsorluğunda Kartal Belediyesi Fuaye Alanı Sergi Salonu‘nda 22 Mayıs 2023 Pazartesi günü düzenlenen kokteylle açıldı.

Açılışra, Başta Kardeşi Oğuz Tokgöz olmak üzere; Sanatta Engel Yok Vakfı Başkanı Yasemin Zanbak, Rekreasyon Derneği Baskanı Harika Ören, Aynur Yıldırım ve Değerli Eşi Nedim Yıldırım, Nurcan Aral, İlknur Altınel, Asuman Türkkan, Oğuz Asena, Mazhar Karadeniz, Yıldıray Erova, Ses Sanatçısı Aylin Dönmez, İkram Sponsoru Mahmut Erol, Gazeteci Zambak Karabay ve Sanatseverler hazır bulundular.

Fotoğraf sanatçılığının yanı sıra bir klasik otomobil tutkunu olan Deniz Tokgöz; 13 yıldan bu yana sokaklarda rastladığı klasik otomobillerin fotoğraflarını çekerek zengin bir arşiv oluşturmuş. Sergilenen her fotoğrafın bir hikayesi olduğunu belirten Deniz Tokgöz; kimi zaman rastladığı bir klasik otomobilin peşinden koştuğunu, bazen otobüsle bir yere giderken gördüğü bir klasiğin fotoğrafını çekmek için ilk durakta indiğini söylüyor.

Sergi, “Sea Classic Garage” serisinin 7. sergisi olurken, 2015’ten bu güne,

  • Bostancı The Green Park Hotel,
  • Kadıköy Fasıl Restaurant,
  • Eskişehir Karikatürlü Ev,
  • Eskişehir Han İlçesi (bir günlük açık hava sergisi);
  • Kadıköy Galeria Mavist ve
  • son olarak 2019’da 2. Uluslararası Klasik Araç Festivali kapsamında da

açılmıştı.

Sergilenen 86 klasik otomobil fotoğrafı içinde sanatçının sahibi olduğu 1973 model Mercedes-Benz 200, Merhum Cumhurbaşkanlarımızdan Fahri Korutürk, Kenan Evren, Turgut Özal ve Süleyman Demirel tarafından makam aracı olarak kullanılmış 1977 model Mercedes-Benz 600 Pullman Limuzin ve Turgut Özal‘ın 17 Nisan 1993 tarihinde içinde vefat ettiği Mercedes-Benz 230 Ambulans araçların da fotoğrafları bulunuyor.

Sanatçının 1973 model Mercedes-Benz 200 aracı açılış kokteyli esnasında yaklaşık 4 saat süre ile Kartal Belediyesi önünde teşhir edildi.

Sanatçının ayrıca koleksiyonunu yaptığı 100‘den fazla klasik diecast model araç ve çok sayıda çeşitli klasik araç objeleri de sergide yer alıyor.

Sergi, 28 Mayıs 2023 Pazar akşamına kadar Kartal Belediyesi Fuaye Alanı Sergi Salonu‘nda sanat ve klasik otomobil severler tarafından ziyaret edilebilecek.

*****

Önceki

Cafe Kitap Kulübü Öykü Yarışması

Sonraki

24 Mayıs 2023 Çarşamba Günün Sergisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar