“Miraç ve Yolculuk Durakları” Sergisi

“Miraç ve Yolculuk Durakları” Sergisi 

Haber ve Fotograflar : Kemal Gönüleri

12 Mayıs 2017 Cuma günü açılan , Hazreti Muhammed‘in Mescid-i Aksa‘dan göğün katlarını aşarak Allah katına yükselişi olan Miraç hadisesinin görsel tasvirini işleyen minyatürlerden oluşan çok sayıda eseri içeren “Miraç ve Yolculuk Durakları” isimli sergi Türk ve İslam Eserleri Müzesi‘nde devam ediyor.

Bağımsız Sanat Vakfı tarafından düzenlenen sergide, 15 ve 18. yüzyıllar arasındaki dönemleri kapsayan ve dünyanın farklı müze ve koleksiyonlarından derlenen eserlerin tıpkı basımları sanatseverlerin ilgisine sunuluyor.

“Miraç ve Yolculuk Durakları” sergisinde yer alan eserlerin İslam görsel kültürünün gözde örnekleri arasından seçilen ve 15 ile 18. yüzyıl arasındaki farklı dönemleri kapsayan tasvirlerin, dünyanın farklı müze ve koleksiyonlarından derlenen yüksek kaliteli tıpkı basımları, ziyaretçilerin alakasına sunuluyor.

Nicole Kançal Ferrari ve Ayşe Taşkent‘in proje sorumluluğunu üstlendiği sergi, 30 Haziran‘a kadar Sultanahmet‘te bulunan Türk ve İslam Eserleri Müzesi‘nde gezilebilecek.

*****

Önceki

3 Haziran Cumartesi İstanbul&Ramazan

Sonraki

4 Haziran Pazar İstanbul&Ramazan

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar