Mini Minilerden Minik Sergi

[smartslider3 slider=”20″]

Mini Minilerden Minik Sergi

Haber : Kemal Gönüleri

Adana Kubat Sanatevi kursiyerlerinden üç minik Sanatçının özgün çalışmalarından oluşan Küratörlüğünü Hocaları Eğitmen Ressam Veysel Kubat‘ın yaptığı “Mini Minilerden Minik Sergi” online sergisini İstanbul Sanat Magazin okurlarının beğenisine sunuyoruz.

Sergi de Minik Sanatçılar Derin Kubat, Sinem Nimet Bayraktar ve Necati Akın Özgan‘ın 7’şerden olmak üzere 21 adet eserleri yer alıyor.

Derin Kubat Kimdir?

19 Şubat 2014 Adana doğumlu olan Derin Kubat Üniversite mezunu anne-babaya sahiptir. Bu yıl İlk öğretime başlayacak olan Minik Sanatçı Üç yaşından bu yana bale eğitimi alıyor. Bale yapmağı, dans etmeyi, yüzmeyi , resim yapmayı seven Derin Kubat resim derslerini de dedesi Ressam Veysel Kubat’tan almaktadır. 2018 Yılında Kubat Sanatevinin Karma sergisinde eserleri sergilendi.

Necati Akın Özgan Kimdir?

25 Temmuz 2012 Adana doğumlu olan Sanatçının Anne babası üniversite mezunudur. İlköğretiminde bu yıl ikinci sınıftan üçüncü sınıfa geçten Minik sanatçı iki yıldır Kubat Sanatevinde Eğitmen-Ressam Veysel Kubat hocasından eğitim almaktadır. Okulda öğretmeni resimlerini beğenmektedir.

Resim yarışmasında Türkiye genelinde ilk yüze girdi.

Sinem Nimet Bayraktar Kimdir?

17 Şubat 2010 Hatay doğumlu olan Sanatçı dört kişilik ailenin en küçüğüdür. Ağabeyi Fen Lisesinde okuyan Sanatçının anne ve babası üniversite mezunudur.

İlköğretimini tamamlayan Bayraktar Orta Öğretimine başlayacaktır. Resimi ve resim yapmayı çok seven Sanatçı Resim bilgisi ve eğitimini Dedesi Eğitmen – Ressam Veysel Kubat’tan almaktadır. Bale,Yüzme ve spor kurslarına da katılan minik sanatçı 2018 Yılındaki Kubat Sanatevinin Karma sergisine eserleri sergilendi.

*****

Önceki

Süreyyya Evren’le Arter’de Bir Sefer

Sonraki

Serdar Tektaş, Ahşapı Sanata Dönüştürüyor

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar