Mehtab Kardaş’ın “Minyatür” Sergisi

Mehtab Kardaş’ın “Minyatür” Sergisi

Haber : Kemal Gönüleri

Minyatür tarzını farklı bir anlayışla harmanlayarak çağdaş bir üslupla yorumlayan Mehtab Kardaş’ın “Minyatür” isimli 21.kişisel sergisi 11 Mart 2023 tarihinde Evrim Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluştu.

Sergi açılışında, İstanbul’un deniz mavisi ile dolu olan sanatçının içine orman yeşilinin yavaşça sızmasını konu alan eserler izleyicinin beğenisini topladı.

Sanatçı Kardaş sergi hakkında düşüncelerini şu sözleriyle ifade etti:

“Minyatür tekniğin geleneksel kuralları içinde kalarak, tezhip ve minyatür sanatının kapsamını genişletmek, yeni şekil ve konulara açmak, çağımızın estetik anlayışına ve hızlı değişim temposuna uyarlamak benim çalışmalarımın çıkış noktasını oluşturuyor.

Eserlerimin izleyiciyle buluşmasından dolayı çok mutluyum. Bu sanatı, yeni ifadelere dönüştürmeye çalışarak anlamlı denemeler ve yeni düşler yaratmaya devam edeceğim. Tüm sanatseverleri sergime davet ediyorum.”

Sergiyi 24 Mart 2023 tarihine kadar Evrim Sanat Galerisi’nde ziyaret etmek mümkün.

Evrim Sanat Galeris

Adres: Göztepe Mahallesi Bağdat Caddesi No: 233 D:1 Kadıköy/İstanbul

Telefon: 0533 237 59 06

Ziyaret Saatleri: Salı hariç her gün 11:00 – 19:00

Mehtab Kardaş Kimdir.?

1949 yılında İstanbul’da doğan Mehtab Kardaş, Üsküdar Amerikan Kız Lisesi mezunudur. Uzun yıllar ertelediği sanatsal çalışmalarına 1990’da Mamure Öz ile başlayan sanatçı, 1992-93 yıllarında da Topkapı Sarayı’ndaki iki yıllık sertifika programına,

1994-95 yıllarında ise Prof.Kerim Silivrili’nin (Mimar Sinan Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü) derslerine devam etti. 1998’de Greci-Marino Accademia del Verbano tarafından “Associated Academician” ünvanı verilmiştir.

Sanatçı, 21 kişisel sergisinin yanı sıra ulusal ve uluslararası 25 karma sergiye katılmıştır

*****

Önceki

Zihin özgürlüğüne kilit vurulamaz!

Sonraki

Yeşilcam’ın “Muhteşem İkili”si Fişekhane’de

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar