Maskeli Sergi Açıldı.

Maskeli Sergi Açıldı.

Haber: Umur Özlüer

Korona Kahramanları Onuruna / Anısına Kalimerhaba Derneği tarafından düzenlenen Sonsuz Şükran ve Teşekkürler adlı Resim, Karikatür ve Kitap Sergisi Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanat Evi’nde 1 Eylül Dünya Barış Günü açıldı.

Denizli’de yaşayan Yatağanlı Ressam Mehmet Selçuk’un Korona Karikatürleri Sergisinin ilgi ile izlendiği, yirmi sanatçı, üzerinde maske olan resimleri ile katılarak destek verdi.

Etkinliğe kitapları ile katılan on iki şair- yazar okurları ile buluşarak kitaplarını imzaladılar.

Kalimerhaba Derneği Başkanı Selma Sonat “Pandemi döneminde özveri ile çalışan başta sağlık ve kamu personeli olmak üzere tüm emekçilerin Onuruna / Anısına açılan Sonsuz Şükran ve Teşekkürler Sergimiz, 1 – 5 Eylül tarihleri arasında her günü halkı bilgilendiren çeşitli etkinliklerle dolu dolu olarak geçecek ve 21 Eylül Günü Marmaris Belediyesi Katkıları ile Armutalan Kültür Merkezi’nde yapılacak konserle sona erecektir. Etkinliğe pandemi koşullarına uyan (maske, mesafe, hijyen) herkes davetlidir. Korona günlerinde farkındalık yaratarak halkı bilinçlendirmek adına düzenlediğimiz etkinliğimize katılarak destek veren tüm sanatçı ve sanatseverlere teşekkür ederim” dedi.

Etkinlik açılışında Doğayla Barış Şarkılarını sunan müzisyen Hakkı Çopuroğlu ve Ali Ulvi Avanoğlu ikilisi özellikle günün anlamına uygun besteleri “Suya Sabuna Dokun” şarkıları ile alkışlandılar.

Açılış’ın Bir Eylül Dünya Barış Günü’nde olması nedeni ile, her yıl bir barış insanına verilen geleneksel “Kalimerhaba Barış Kalemi Ödülü” bu yıl Karikatürist Mehmet Selçuk’a takdim edildi.

Ödülü teslim alan Selçuk Beni bundan daha fazla duygulandıran bir şey olamazdı, sadece bugünün değil, dünyada her günün barış günü olmasını diliyorumdedi.

Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Öztürk’ün yanı sıra birçok sivil toplum kuruluşu temsilcisi ile seçkin davetlilerin katıldığı etkinlik, katılımcılara teşekkür belgelerinin sunulması ile son buldu.

 

*****

Önceki

Türkiye Modernizmi; Fahrelnisa Zeid

Sonraki

4 Eylül 2020 Cuma Günün Sergileri

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar