K.Muzaffer Gençer’in Eseri Paris UNESCO “Dünyanın Sanatı” Sergisinde

K.Muzaffer Gençer’in Eseri

Paris UNESCO “Dünyanın Sanatı” Sergisinde

Haber : Kemal Gönüleri

Şair-Ressam K.Muzaffer Gençer ‘in eseri Paris ‘te “L’ Art du Monde” Dünyanın Sanatı Sergisi’nde yerini aldı.

Uluslararası Sanat Günü nedeniyle UNESCO tarafından düzenlenen “ L’Art pour la Paix” Barış İçin Sanat Etkinliğinde “L’Art du Monde” Dünyanın Sanatı sergisi, 11 Mayıs 2023 tarihinde Kokteyl ile açılarak, Uluslararası Dünya Sanat Günü kutlandı….

Unesco Community Association (UCA), International Association for Cultural Diplomacy, Association de Togrul Narimanbekov tarafından organize edilen sergiye Uluslararası Sanatçıların eserleri katıldı

K.Muzaffer Gençer , “L’Art du Monde Dünyanın Sanatı’nda, yapıtımın olması çok mutluluk verici” dedi

K.Muzaffer Gençer Hakkında ;

İstanbul Nişantaşı’nda doğdu.

Nişantaşı Kız Lisesi ve Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.2002-2006 Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi [İKGM], 2007-2011 İstanbul Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar [İTÜSEM] Resim Atölyelerinde eğitim programlarına devam etmiştir.

Canlı renk seçeneği ve kuvvetli fırça darbeleri ile duygularını aktaran ekspresyonist, soyut tarzdaki yapıtlarında fovizm etkisi görülmektedir.Şiirlerindeki coşku ve evrensel yaklaşım resimlerinde de hissedilmektedir. Yapıtlarından bazıları ABD’de sanatsal ürünlerin dizayn edildiği moda sektöründe kullanılmaktadır.

Evli 2 çocukludur. Banka emekli müdürlerindendir.

Paris La Capitale Galerie’de(2 yapıtı mevcuttur) 3 kişisel,3’lü grup ve karma, Paris Galerie Celal’de 1, Paris Anadolu Kültür Merkezi Galerisinde (3 yapıtı mevcuttur) 5, Paris Corrado Bortone Galeri’de 2 , La Galerie Beaute Du Matin Calme’de 3 ve Maison de la Vie Quartier Latin’de 1 karma sergisi olmuştur.

Paris Louvre Müzesi Carrousel Salonlarında düzenlenen Art Shopping Ekim 2017, Mayıs 2018, Ekim 2018, Mayıs 2019, Ekim 2019, Haziran 2021,Ekim 2021, Nisan 2022, Ekim 2022 ve Art Shopping Cote d’azur Cannes Aralık 2017 Uluslararası Çağdaş Sanat Sergilerine katılmıştır.Yunanistan (Komotini, Selanik,Midilli,Atina)’da 8, Hollanda- Amsterdam’da 1, Bulgaristan-Plovdiv’de 1, Almanya-Berlin’de 2, İtalya (Padova, Venedik, Roma)’da 5 ,ABD – New York’da 1 karma ve toplamda 300’den fazla sergi ve fuarlara katılmıştır.

(Pandemi döneminde 25’i on-line olmak üzere) Tüyap-Artist 19-20-21-24 ve İstanbul Art Show 1-2 de yeralmıştır. Paris Anadolu Kültür Merkezi, RHMD, SAKÜDER ve Ressamlar Derneği üyesidir. (2011-2016 tarihleri arasında 6 yıl Ressamlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.)

İBB “Senin İstanbul’un”resim yarışması üçüncüsüdür.

“Sevi’ye Övgü” ve “Aşkımla Kıvançlıyım” adlı iki şiir kitabı yayımlanmıştır

*****

Önceki

23 Mayıs 2023 Salı Günün Konseri

Sonraki

25 Mayıs 2023 Perşembe Günün Sergisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar