K.Muzaffer Gençer Eserleri Paris’te Baharı Karşıladı

K.Muzaffer Gençer Eserleri

Paris’te Baharı Karşıladı

Haber : Kemal Gönüleri

Şair – Ressam K. Muzaffer Gençer‘in soyut ekspresyonist 3 eseri, Paris’te Uluslararası Sanatçıların eserleriyle birlikte baharı karşıladı.

8 Mart 2023 Kadınlar Günü’nde açılışı yapılan “Souffle de Printemps” Uluslararası Sergi 18 Mart 2023 tarihine kadar izlendi.

ATN Derneği Başkanı Azerbaycan’lı Ressam Asmar Narimanbekova tarafından düzenlenen etkinliğe Azerbaycan, Fransız ve Türk sanatçılar katıldı.

Maison de la Vie Quartier Latin” de Kadınlar Günü’nde açılışı yapılan Uluslararası Sergide hem Kadınlar Günü, hem de Baharın Gelişi kutlandı…

K.Muzaffer Gençer : “Kadınlar da, Bahar da, Sanat da güzeldir.” dedi.

 K.Muzaffer Gençer Hakkında

İstanbul Nişantaşı’nda doğdu.Nişantaşı Kız Lisesi ve Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.2002-2006 Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi [İKGM], 2007-2011 İstanbul Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar [İTÜSEM]  Resim Atölyelerinde eğitim programlarına devam etmiştir.

Canlı renk seçeneği ve kuvvetli fırça darbeleri ile duygularını aktaran ekspresyonist, soyut tarzdaki yapıtlarında fovizm etkisi görülmektedir.Şiirlerindeki coşku ve evrensel yaklaşım resimlerinde de hissedilmektedir. Yapıtlarından bazıları ABD’de sanatsal ürünlerin dizayn edildiği moda sektöründe kullanılmaktadır. 

Evli 2 çocukludur. Banka emekli müdürlerindendir.

Paris La Capitale Galerie’de(2 yapıtı mevcuttur) 3 kişisel,3’lü grup ve karma, Paris Galerie Celal’de 1, Paris Anadolu Kültür Merkezi Galerisinde  (3 yapıtı mevcuttur)  5, Paris Corrado Bortone Galeri’de 2 , La Galerie Beaute Du Matin Calme’de 3 ve Maison de la Vie Quartier Latin’de 1 karma sergisi olmuştur.

Paris Louvre Müzesi Carrousel Salonlarında düzenlenen Art Shopping Ekim 2017, Mayıs 2018, Ekim 2018, Mayıs 2019, Ekim 2019, Haziran 2021,Ekim 2021, Nisan 2022, Ekim 2022 ve Art Shopping Cote d’azur Cannes Aralık 2017 Uluslararası Çağdaş Sanat Sergilerine katılmıştır.

Yunanistan  (Komotini,Selanik,Midilli,Atina)’da 8,  Hollanda- Amsterdam’da 1, Bulgaristan-Plovdiv’de 1, Almanya-Berlin’de 2, İtalya (Padova, Venedik, Roma)’da 5 ,ABD – New York’da 1 karma  ve toplamda  300’den fazla sergi ve fuarlara  katılmıştır. (Pandemi döneminde 25’i on-line olmak üzere) Tüyap-Artist 19-20-21-24 ve İstanbul Art Show 1-2 de yeralmıştır.  Paris Anadolu Kültür Merkezi, RHMD, SAKÜDER ve Ressamlar Derneği  üyesidir. (2011-2016 tarihleri arasında 6 yıl Ressamlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.)

İBB “Senin İstanbul’un”resim yarışması üçüncüsüdür.

“Sevi’ye Övgü” ve “aşkımla kıvançlıyım” adlı iki şiir kitabı yayımlanmıştır.

*****

Önceki

31 Mart 2023 Cuma Günün Sergisi

Sonraki

1 Nisan 2023 Cumartesi Tiyatro Rehberi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar