II.Bulgaristan Evrensel Dostluk Resim Sergisi

II.Bulgaristan Evrensel Dostluk Resim Sergisi

Haber : Kemal Gönüleri

  • 1 Haziran 2017 Perşembe günü Galeri Plovdiv’de açılan II.Bulgaristan Evrensel Dostluk Resim Sergisi 15 Haziran‘a kadar sürecek.

Küratörlüğünü Rafiye Karaca‘nın yaptığı II.Bulgaristan Evrensel Dostluk Resim Sergisi , 1 Haziran 2017 Perşembe günü Galeri Plovdiv‘de düzenlenen bir kokteyl ile açıldı.

Kalabalık bir Sanatsever topluluğunun katıldığı serginin açılışında Filibe Başkonsolosumuz Sayın Hüseyin Ergani, Kültür ve Sanat Ateşemiz Sayın Volkan Tanyıldız‘ın yanı sıra Filipe Belediyesi üst düzey görevlileri ve İstanbul’dan bu sergi  için giden Sanatçılar da hazır bulundular.

Koordinatörlüğünü Serdar Karaca , Asistantanlığını ise Zeynep Özbay‘ın yaptığı Serginin açılış kokteyli de muhteşem oldu. Üst düzey temsilcilerin ve kalabalık bir Sanatsever grubunun katıldığı açılış kokteylinde sergilenen eserler çok beğenildi. Açılış kokteylinden sonra duygularını dile getiren Küratör Rafiye Karaca ” Bulgaristanda ; 2 nci Bulgaristan Evrensel Dostluk Resim Sergisi’ni başarı ile gerçekleştirmekten dolayı çok mutluyuz. Sergimizin açılış kokteyline teşrifleri ile bizi onore eden Filibe Başkonsolosumuz Sayın Hüseyin Ergani, Kültür ve Sanat Ateşemiz Sayın Volkan Tanyıldız‘a desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim . Sergimize desteklerini esirgemeyen Belediye Başkan Yardımcısı Kültür Sorumlusu Sayın Aleksandır Dirjikov, Filibe Meclis Başkanı Sayın Savina Petkova, Pırvomay Belediye Başkanı Sayın Angel Papazov ve Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Rujdi Salim, Filibe Ressamlar Derneği Başkanı Sayın Snejana Furnacieva , çok değerli hocalarım Prof.Dr.Ahmet Özol, Prof.Dr Basri Erdem, Prof.Dr.Ramiz Aydın‘a ve sergimize eserleri ile katılan sanatçı dostlarıma, Koşukavak Turizm Sahibi Rıfat Yakupoğlu ve City Hotel Plovdiv Sahibi Turhan Beye ve bizleri onure eden tüm sanat dostlarına ayrı ayrı kalpten teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

2 nci Bulgaristan Evrensel Dostluk Resim Sergisi’ne eserleri ile katılan Sanatçıların isimleri şöyledir:

Prof.Dr.Ahmet Özol, Prof.Dr Basri Erdem, Prof.Dr.Ramiz Aydın, Dr.Ethem Baymak, Yrd.Doç. Dalila Özbay, Julianna Hies Majör, Aysel Kul, Ayşe Delier, Bensen Ünlüoğlu, Bengisu Muazzez Kurtuluş, Canan Arabacı Doğruer, Candan Uluğ, Çiğdem Soytürk, Esen Elderoğlu Tüneri, Emine Yılmaz, Fehmi Bildik, Günseli Yetkin, Hatun Kuşçu, Hayriye Kuran, Hürriyet Gökbayır, Nesibe Güneş, Nesrin Ertaş, Nilüfer Batmanoğlu, Nurten Füsun Telli, Pervin Bülbül, Pervin Özen, Sabahat Bayar, Sabiha Uzunoğlu, Sevcan Birgören, Şehnaz Aykaç, Şükran Çizmecioğlu, Yasemin Zambak, Zülal Karlıova, Zeynep Özbay ve Rafiye Karaca.

Sergi için İstanbul’dan Filipe’ye giden Sergide eserleri yer alan Sanatçılar açılış sonrasında Filipe’de turistik geziler de yaptılar.

Sergi, 20 Foaye Na Obsinski Sivet Filipe/Bulgaristan adresinde ki Galeri Plovdiv‘de 15 Haziran‘a kadar sürecek.

*****

Önceki

11 Haziran Pazar İstanbul&Ramazan

Sonraki

12 Haziran 2017 Pazartesi GÜNÜN SERGİLERİ

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar