“Cennet Bahçeleri” İtalya’yı Fethetti

“Cennet Bahçeleri” İtalya’yı Fethetti

Haber : Kemal Gönüleri

Fotograflar : Akyol Sanat Merkezi

U.P.S.D. Başkanı Bedri Baykam‘ın teklifi ile, Leodardo da Vinci’nin doğum günü olan 15 nisan bütün dünyada,dünya sanat günü olarak kabul edilmiştir. Bir hafta boyunca kutlanan dünya sanat günü etkinlikleri kapsamında, Akyol Sanat Evi sanatçıları da Sorrento, İtalya’da , Art Hotel Gran Paradiso‘da, “Cennet Bahçeleri” isimli konsept bir sergi ile Dünya Sanat Günü’nü kutladılar.

17 Nisan 2017 pazartesi günü açılışı yapılan “Cennet Bahçeleri” isimli Karma Sergide yer alan Akyol Sanat Evi sanatçılarının isimleri şöyledir:

Asuman Pişkinsoy Denizli, Ayla Akyol, Aynur Yıldırım, Betül Vural, Beyza Bayraktaroğlu, Cahide Topaloğlu,Demet Aytuna, Emine Yılmaz, Fevziye Özmen, Hülya Ataözden, Hülya Balcı, Pervin Bülbül, Sevin Akış, Sıdıka Füsun Tolunay, Tülay Aner Güzeldere, Tülin Koçkanlı Kuntsal, Yasemin Toydemir Balkan, Zerrin Çiğdem Aner…

Akyol Sanat Merkezi ; sergiye katılan Sanatçılara, Sanatçı Eşlerine , Mario Colonna‘ya, İda Bali‘ye birer teşekkür belgesi takdim etti.

Art Hotel Gran Paradiso‘nun bir jest olarak otelin tepesine Akyol Sanat Merkezi Sanatçıları için üç sene önce yaptırmış olduğu amblemin otelin tepesinde hala duruyor olması Akyol Sanat Merkezi Sanatçılarını oldukça mutlu etti.

Gala yemeğinin ardından Akyol Sanat Merkezi Sanatçıları şehir merkezinde gezinti turları yaptılar.

“Cennet Bahçeleri” isimli karma sergi 21 Nisan‘da sona erecek.

Not : Fotograflar için Akyol Sanat Merkezi Yöneticisi Sayın Ayla Akyol’a teşekkürlerimizi sunarız.

*****

Önceki

DÜZİÇİ KÖY ENSTİTÜSÜ GEZİSİ

Sonraki

19 Nisan Çarşamba GÜNÜN SERGİLERİ

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar