Beykoz Üniversitesi’nde Sanal Karma Sergi

Beykoz Üniversitesi’nde Sanal Karma Sergi

Haber : Kemal Gönüleri

Beykoz Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nin katkılarıyla özel bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Çizgi Film ve Animasyon Bölüm Başkanı Öğretim Üyesi Dr. Hülya Küpçüoğlu yönetiminde gerçekleşen sergide profesyonel sanatçılar karantina günlerindeki düşünceleri üzerinden kendi söylemleri doğrultusunda yaptıkları eserlerini sergiliyorlar.

Dijital Oyun Tasarımı Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Simin Gerçek, Öğr. Gör. Ahmet Börekçi ve yönetimindeki öğrenciler Atabek Atik, Tolga Yanık, Başak Satıral, Gülden Karakan tarafından tasarlanan sergi sanal bir sergiyi “video” tekniğiyle değil de gerçek bir serginin izleyicilere gerçeklik bağlamından aktarılmasında ve dijital oyun tasarımı tekniğiyle sunulmasında öncülük yaparak bir ilke imza atıyor.

Dijital Oyun Tasarımı Bölümü öğrencileri, dijital oyun programlarını kullanarak, sergiyi kişilerin içerisinde istediği gibi dolaşıp gezebileceği bir biçimde tasarladı. Sanal sergi salonuna giren kullanıcılar gerçek hayattaki sergi gezme ritüeline uygun şekilde sanal sergiyi istedikleri koridora istedikleri kadar giderek gezme ve istedikleri tabloyu istedikleri sürede inceleme imkanına sahip olacaklar. Tabloya yaklaştıklarında tablo hakkında tüm bilgileri de okuyabilecekler.

Sergiye katılan sanatçılar:

Teoman Südor, Gülseren Südor, Muzaffer Tire, Ferhunde K. Öner, Ceyda Güler, Soner Tire, Müge Süel, İclal Erentürk, Adviye Bal, Füsun Çağlayan, Çiler Süyev, Öznur Eren, Zuhal Arda, Hasan Çevik, Nurcan Perdahçı, Aynur Karakaş,  Merva Kelekçi Olgun.

*****

Read Previous

Gamze Güller’in “Durmuş Saatler Dükkânı” raflarda

Read Next

Dilan Bozyel&“Paris-Beyrut Mutluluk Hattı”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: