Berkiz Berksoy’un Sergisi Beğenildi

Berkiz Berksoy’un Sergisi Beğenildi

 Haber ve Fotograflar : Kemal Gönüleri

  • Berkiz Berksoy, 2017 Dünya Kadınlar Günü anısına “Nuran’ın Acıları” HUZUR ertesi’ni Beyoğlu DAM’da açtı.
  • Berkiz Berksoy,bu sergi için Sahne ve Kostüm Tasarımcısı Feyza Zeybek ve Fotoğraf Sanatçısı İlyas Göçmen’le çalıştı.
  • Serginin Onur Konuğu Tarık Günersel “Varlık-Yokluk Molekülü” adlı görsel şiiri ile sergiye , farklı bir boyut katıyor.

Akademisyen, yazar, öykücü, küratör Berkiz Berksoy’un 2017 Dünya Kadınlar Günü anısına gerçekleştirdiği HAYATTA KAL! MA-MAK 1 fotoğraf projesinin birinci bölümü “Nuran’ın Acıları” HUZUR ertesi’ni ; 9 – 17 Mart 2017 tarihleri arasında DAM’da sergiliyor.

Ahmet Hamdi Tanpınar‘ın Huzur romanını, hem öykü hem de ‘an-donduran’lı-performans‘ alanında yeniden sanatsal bir estetikle üreten bir projeye imza atan Berkiz Berksoy, Sahne ve Kostüm Tasarımcısı Feyza Zeybek ve Fotoğraf Sanatçısı İlyas Göçmen’le çalıştı. Serginin Onur Konuğu Tarık Günersel “Varlık-Yokluk Molekülü” adlı görsel şiiri ile farklı bir boyut katıyor.

“HAYATTA KAL!MA-MAK 1, “Nuran’ın Acıları” HUZUR ertesi; Fransız yazar, sanatçı Michel Houellebecq’in Paris’te Palais de Tokyo’da Haziran 2016’da gerçekleştirdiği “Hayatta Kalmak”[Rester Vivant] sergisine bir ‘KARŞI-GÖRÜŞ [contrepoint] olarak sunuluyor.

HAYATTA KAL!MA-MAK 1“Nuran’ın Acıları” HUZUR ertesi, Nuran’a; Türkiye’de ve çağdaş toplumlarda gerektiği yeri alamayan Kadın’a; baskı altında yaşayan, dayak yiyen, cinayetlere kurban giden, sürekli savaşlar dolayısıyla evlat acısı karşısında bırakılan Kadın’a; 20. Yüzyılda Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nde yetişmiş ve varoluşunu ülkenin çocuklarına, gençlerine armağan eden Kadın’a adanmıştır.” denildi.

9 Mart Perşembe günü düzenlenen bir kokteylde Berkiz Berksoy, Feyza Zeybek , İlyas Göçmen ve Serginin Onur Konuğu Tarık Günersel birer konuşma yaparak sergi hakkında açıklamalarda bulundular. İlginç sergi Sanatseverler tarafından çok beğenildi.

Berkiz Berksoy’un “Nuran’ın Acıları” HUZUR ertesi 17 Mart’a kadar Sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

*****

 

Önceki

Hayal Pozantı’nın Sergisi Dirimart’ta

Sonraki

11 Mart Cumartesi GÜNÜN SERGİLERİ

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar