Aynur Yıldırım’ın Büyükada Sergisi Açıldı

Aynur Yıldırım’ın

Büyükada Sergisi Açıldı

Haber : Kemal Gönüleri

Fotoğraflar: Deniz Tokgöz

  • Aynur Yıldırım‘ın “Doğa Desenleri” isimli Kişisel sergisi 17 Haziran akşamına kadar Adalar Kültür Derneği Sergi Salonu‘nda sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

Büyükada Adalar Kültür Derneği Sergi Salonu, Aynur Yıldırım‘ın 14. kişisel sergisi “Doğa Desenleri” isimli sergisine ev sahipliği yapıyor.

11 Haziran 2022 Cumartesi günü saat: 17.00‘de düzenlenen bir kokteylle açılışı yapılan sergide, Aynur Yıldırım‘ın birbirinden ilginç 25 eseri yer alıyor.

Sergi açılışında Aynur Yıldırım‘ı, Saygıdeğer eşi Nedim Yıldırım‘ın yanı sıra, Sanatçı Arkadaşları, Sanatseverler ve Medya temsilcileri yalnız bırakmadılar.

Aynur Yıldırım‘ın “Doğa Desenleri” isimli Kişisel sergisi 17 Haziran akşamına kadar Adalar Kültür Derneği Sergi Salonu‘nda sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

Adalar Kültür Derneği

Adres : Çınar Meydanı No:86 Büyükada

Aynur Yıldırım

Aynur Yıldırım Hakkında;

İstanbul Bakırköy’de doğdu.

İlk, orta ve lise eğitimini Bakırköy’de tamamladı. Ardından Bakırköy Kız Sanat Estitüsünü’nü bitirdi.

Fransız Kültür Merkezi dil eğitimi, Çizgi Sanat Evi Stilislik/Modelislik/Sanat Desen eğitimi aldı.

Küçük yaşlardan itibaren çevresi ve öğretmenleri tarafından ilgi gören resimlerini kendi yapmış olduğu tuvallere çalışıyordu. İlk, Orta, Lise yıllarında hocaları resimlerini diğer sınıflara örnek olarak gösteriyordu.

Resim tutkusu, ilerleyen yıllarda da devam etti öyle ki, bu tutku oğlu’nun doğumuna 3-4 gün kalmasına rağmen bebek telaşının önüne geçiyordu.

Doğa sevgisi, romantik duyguları ve ayrıntıcılığı, doğa üzerine şiirsel ve fantastik temalarda oluşturduğu romantik tarzını ortaya çıkardı.

Doğadaki gizem ve aydınlık, durgunluk ve çoşku, gerçek ve fantazi tablolarında sırrını aradığı konulardır. Bu arayışını; derinliğe giden yollar, sisli nehirler, sudan yansımalar, doğal heykellere dönmüş kurumuş dallar, bulutlarda uçan atlar, gizemli ormanlar, denizden gelen atlar, gün batımları gibi motiflerle gerçekleştirir.

Yuriçinde ve yurtdışında bir çok sergisi olmuştur.

Ressamlar Derneği’nin Bahar konulu yarışmasından bir ödüle sahiptir.

Edirne S.B.K.Ç. Resim Heykel Müze’sinde “Avcı” adlı eseri bulunmaktadır.

Ressamlar Derneği, Rekreasyon Derneği, Güzel Sanatlar Birliği Resim Derneği, Adalar Kültür Derneği, Saküder, F.I.C.F (Federasyon Internationale Culturelle Feminist) üyelikleri vardır.

*****

Read Previous

Kırlangıç

Read Next

13 Haziran 2022  Pazartesi Günün Sergisi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: