364+1 World Art Day Açıldı

364+1 World Art Day Açıldı

Haber : Kemal Gönüleri

Usta Sanatçıların eserlerinin Tarabya Alpaslan İlkokul ve Ortaokulu öğrencilerinin yorumlarıyla oluşturulan 364+1 World Art Day & Masterpieces Minik Sanatçılarla Yaza Merhaba 3 isimli sergi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Tophane-i Âmire Kültür ve Sanat Merkezi’nin 5 Kubbe Salonu’nda açıldı.

Resim ve heykel sanatçısı Funda Camelmas Mepa yaptığı açılış konuşmasında MSGSÜ Rektörü Sayın Handan İnci ELÇİ’nin verdiği desteğe teşekkürü sonrasında sözü Alpaslan ilkokul ve Ortaokulu Müdürü Veysel AYKAZ’a verdi. Açılışa Devrim ERBİL ve Bedri BAYKAM’ın çocuklara yönelik video konuşmaları ile devam edildi.

Edirne’den Muğla’ya kadar birçok üniversiteden katılan öğretim görevlileri ve usta sanatçıların yorumlarını yapan öğrencilerle buluşarak karşılıklı sanat diyalogları ve yorumları ile devam edildi. Çok renkli geçen sergide, Minik Sanatçıların Usta Sanatçılarla olan diyalog ve heyecanları görülmeye değerdi. Sanattan ve ortaya çıkan yorumlamaların güzelliği karşısında Usta Sanatçılar da etkilenerek, yapılan işten karşılıklı keyif alındı.

İstanbul’un uzun zamandır yağmadığı kadar çok sağanak ile yağan yağmuruna inat farklı şehirlerden de gelen Usta Sanatçılar sergiye ayrı bir renk kattılar.

Hava muhalefetine rağmen katılan sanatçılar; Abdullah Tezemir, Alev Demirkesen, Aylin Gürbüz, Ayşe Nuran Yapıcı, Bahri Genç, Berrin Bayraktaroğlu, Candan Önay, Erol Kılıç, Funda Camelmas Mepa, Hülya Düzenli, Mehtap Kodaman, Memiş Aslan, Murat Külcüoğlu, Sadık Altınok, Sakine Düzce, Serap Murathanoğlu Eyrenci, Şükrü Kara, Tijen Şikar, Tülay Erbesler, Türkan Çetin, Zeynep Çavdar Kaleli

*****

Önceki

Pasajda Bir Yıl Sergisi, Galeri Deniz’de Açıldı

Sonraki

18 Nisan 2023 Salı Günün Sergisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Yazılar