Funda Camelma Mepa “Sanatçı, ayrıntıları anlatabilen kişidir.”

Funda Camelmas Mepa

“Sanatçı, ayrıntıları anlatabilen kişidir.”

Röportaj : Harika Ören

2019 İstanbul Sanat Magazin Ödülleri dağıtımı sırasında yapılan çekilişte röportaj hakkı kazanan Ressam Funda Camelmas Mepa ile yapılan röportajı Sanatseverlerin ilgisine sunuyoruz.
Ressam Funda Camelmas Mepa
Resime İlginiz Ne Zaman Başladı?
Resim yapmaya beş altı yaşlarında babamla birlikte başladım . Babam köy enstitüsü mezunudur çok güzel resim yapar ve keman çalardı. O dönemlerde bahçemizde  kedilerimizle , pikniklerde doğayla başladım. 
Ne Tür Resimler Yapıyorsunuz?
Resimde farklı disiplinlerde çalışmayı seviyorum, fakat çocukluğumdan beri kedilerle iç içe büyüdüğüm için kedigilleri çalışmaktan keyif alıyorum .
Ressam Funda Camelmas Mepa
Temalarınızı Seçerken Sizi Neler Etkiler?
Temalarımda benim ruh halime göre tuvale yansıyan figürler ve renkler oluyor, insanlar resimlerine bakarken hayal edip bir yerlerinde kendilerinden birşeyler bulmalı. 
Ressam Funda Camelmas Mepa
Resim Sizin İçin Ne İfade Ediyor?
Sanatçı, insanların bakıpta göremedikleri ayrıntıları desen figür ve renklerle anlatabilen kişidir. Her sanatçının yorumlaması farklıdır, benim içinse gözlerimizle doğadan aldığımız renkleri, beynimizde yoğurup, ellerimizle çeşitli tekniklerle renklerle dünyaya mesaj vermek, iletişimin en güzeli.
Hangi Sanatçılardan Etkileniyorsunuz?
Resim , heykel ve sanata gönül vermiş tüm sanatçılar değerlidir , birebir etkilendiğim sanatçı yok. Sanatçıların hayatlarında ve eserlerinde bana ilham kaynağı olacak ayrıntıları yeni ve orijinal yorumlamayı tercih ediyorum.

*****

Read Previous

4 ŞUBAT 2020  S A L I Günün Sergileri

Read Next

5 Şubat 2020 Çarşamba Tiyatro Rehberi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: