Serdar Aras Şahin & Limitli Hayatlar

Serdar Aras Şahin & Limitli Hayatlar

Haber : Kemal Gönüleri

  • “Kötü hücre düşmanım, benliğim rakibimdi”

Genç yazar Serdar Aras Şahin’in kanserle savaşını anlattığı ilk kitabı “Limitli Hayatlar” raflardaki yerini aldı.

2018 yılından bu yana kanseri ile mücadele içinde olan yazarın, bu süre içerisinde sadece hastalıkla değil, hayatın ona sunduğu farklı engellerle mücadele içerisinde olan ve kendini hiç beklemediği ve hazır olmadığı bir savaşın içinde buluyor. Savaşın sonlandırmak kadar nasıl savaşılmasını gerektiğini anlatan bu mücadelenin dört yıllık hikayesini anlatan Limitli Hayatlar kitabı 25 yaşındaki yazarın ilk kitabı.

Verdiği mücadeleyi “Kırık bir bardaktan su içiyordum, sürekli…” diye tanımlayan yazar Serdar Aras Şahin;

Serdar Aras Şahin

“Kanserin veya herhangi bir hastalığın korkulacak bir şey olmadığını, insan mantalitesinin sırf bu hastalık konusunda değil, her anlamda çok etkili bir rol oynadığını keşfettim. Tedavi gördüğüm hastanede benim gibi bu hastalıkla uğraşan her yaşta insan vardı ve hepsinin yüzlerinde umutsuzluk, pes etmişlik vardı. Bunu kendime yediremedim ve bu hastalıkla veya herhangi bir şeyle mücadele halinde olan insanların hiçbir şekilde vazgeçmemesi gerektiğini anlatmak istedim. Sürekli hayal kırıklığıyla beni yere sermeye çalışan bir hastalık vardı karşımda. Ben yapabildiysem istedikten sonra onların da her şeyi başarabileceklerini göstermek için yazdım bu kitabı. Kanser ile mücadele eden insanların yalnız olmadıklarını göstermek ve ellerinden tutmak istedim.”

P Kitap’tan çıkan Limitli Hayatlar, tüm kitapçılarda ve online satış sitelerinde yerini aldı.

*****

Önceki

Sanat ve Kültür Disiplinleri Sertifika Programı

Sonraki

Şapkalar; Rahmi M. Koç Müzesi’nde

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar