Prof.Dr. Levent Seçer’den anlamlı bağış

Prof.Dr. Levent Seçer’den anlamlı bağış

Haber : Kemal Gönüleri

  • Prof.Dr. Levent Seçer “Gülümseyen Bebek” adını verdiği kitabının gelirini Kimsesiz Sokak Çocuklarına bağışlayacak.

Bugüne kadar sanat hayatında iki bilimsel, üç şiir ve dokuz hikaye ve öykü kitabına imza atan Prof.Dr.Levent Seçer ; Barış yayınları arasında çıkan son kitabı “Gülümseyen Bebek” adını verdiği öykü kitabının tüm gelirini, kimsesiz sokak çocuklarına bağışlayacağını açıkladı.

Dünde Kalmak, Sevdalarımın Dansı, Sabahın Altısında Uyanmak, Zaman Sevmeye Yetmeyecek, Kaybolan Hayatlar, Karanlık Her yeri Kaplamasın, Bonapartizim, Gülümseyen Bebek, Sen Hiç Yağmurda Ağladın mı gibi eserleri yayınlanan Prof.Dr.Levent Seçer‘in Kaybolan Hayatlar, Zaman Sevmeye Yetmeyecek ve Sevdalarımın Dansı adlı kitapları yabancı dile çevrildi. Yurtdışında yaşayan Prof.Dr.Levent Seçer, çok sayıda uluslararası kültür Sanat ve Edebiyat festivallerinde konferanslar vermiş, ödüller almıştır. Özellikle Türk toplumunun, Kültür Sanat ve Edebiyatın akıl ve bilim değerlerinde buluşmasının önemimi anlatmıştır.

Prof. Dr. Levent Seçer ve “Gülümseyen Bebek”

Prof. Dr. Levent Seçer’in Gülümseyen Bebek isimli kitabı Aralık 2018’de Barış Kitap tarafından yayımlanmış. Kitap on üç bölümden oluşuyor:

Önsöz, Senin Adın Kısacık Hayat, Hayat Şarkısı, Bahri Baba, Gülümseyen Bebek I, Gülümseyen Bebek II, Beraber Ağladık Kadere, Adı Konulamayan Kader, Gecenin Sessizliği, Acının Sevince Dönüştüğü Gün, Murtaza Efendi Konağı, Akşam Sefası ve Levent Seçer…

Önsöz’deki şu sözler nasıl bir kitap okuyacağınızın ilk işaretlerini veriyor:

“Keşke her insan gözlerini bir gün bir an kapadığında, hayata bakıp neler yaşayacağını bile bilmeyen kirlenmemiş, saf duyguların sıcaklığında bir bebek gibi görebilse kendisini. İşte hayat; dostluklar, sevinçler, sevgiler daima aynı sadelikte, saflıkta kirlenmeden yaşanır halde kalacaktır. Ama bugünün dünya gerçeğinde ne yazık ki bu duyguların yaşanması mümkün değil.”

Kitaptan Seçmeler:

“Kimsesizler mekânında bir sabah ağlarken tanıdığı o muhteşem kadını, o olmadan sevecekti” (Hayat Şarkısı, Sayfa 16)

“Küçücük yaşına rağmen acılarla dolu yılların ağırlığını sonunda ayağını kaybederek ödemişti” (Bahri Baba, Sayfa 21)

“Ben onun daima gülümseyen bebeği olarak kalacağım, ona söz verdim okuyacağım, neye mal olursa olsun başaracağım, doktor olacağım” (Gülümseyen Bebek II, Sayfa 51)

“Kendi kuşağının kavruk çocuklarıydık biz” (Beraber Ağladık Kadere, Sayfa 53)

“Ama inandığı tek şey, bir gün adını koyamadığı kaderi yenecekti” (Adı Konulamayan Kader, Sayfa 68)

Prof. Dr. Levent Seçer

Öte yandan yazarlığının yanı sıra, Unutulmayan besteci Beethoven‘in hayatını anlatan sinema filminde, Beethoven‘in hayatını canlandıracaktır. Almanya, Macaristan ve Avusturya ortak yapımı Filmin ertelenen çekimleri 2020 yılı aralık ayında başlanacaktır.

*****

Önceki

“İstanbul’u Yazanlar Konuşuyor”

Sonraki

Feza Ökten Koca “ Covid-19 sonrası Turizm”

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar