Özlem Çadırcı & “Birtakım Fısıltılar”

Özlem Çadırcı & “Birtakım Fısıltılar”

Haber : Kemal Gönüleri

  • Fısıltılar Arasında Yeşeren Öyküler on öykünün yer aldığı “Birtakım Fısıltılar”, Tara Kitap etiketiyle yayımlandı.

Mutlak iyi ve kötünün varlığını, yaşamlarımızda yer alan tanım, sıfat ve varsayımların gerçekliğini bir mahallenin sakinleri üzerinden sorgulayan on öykünün yer aldığı “Birtakım Fısıltılar”, Tara Kitap etiketiyle yayımlandı.

Doğumun ölümle, günün geceyle, masumiyetin tecrübeyle lekelendiği bir düzende, insanoğlunun defolarının, zaaflarının, karanlık taraflarının olması niçin kabul görmüyor?

Tek haklı, en doğru, eşsiz bilge olmak mı yoksa hiçliğini kabullenmek mi erdem? Birtakım Fısıltılar’ın sayfalarında tanışacağınız karakterler tüm bu soruların cevaplarını Özdemir Asaf’ın Çağrışımlar şiirinden alınan ilhamla yazılan öykülerde bulmaya çalışıyor.

Ulusal televizyon kanallarının yanı sıra dijital platformlarda yayınlanan projelerin hikâye yazarlığı ile senaristliğini üstlenen Özlem Çadırcı tarafından kaleme alınan kitapta, hemen her mahallede duyulan fısıltılar, bu kez usulca on öykü arasında dolanıyor; dile dökülemeyen duygulardan, çocukluk travmalarının açtığı derin yaralara, ölümün kıyısında gezinen kararlardan, acıyla söylenen sözlere dönüşüp dünyamıza karışıyor.

Özlem Çadırcı

Birtakım Fısıltılar, yaşamın sert yüzüne, aşkın farklı hallerine, ölümle yaşam arasındaki ince çizgi ile onarılmaz aile sırlarına açılan bir pencereden ulaşıp okuru sarmalayan bir ilk kitap.

Kitabın Künyesi

  • Kitap Adı: Birtakım Fısıltılar
  • Yazar: Özlem Çadırcı
  • Yayınevi: Tara Kitap
  • Ebat: 13,5×21 cm
  • Sayfa Sayısı: 84
  • İlk Baskı Yılı: 2021

*****

Read Previous

Gülhan’ın Yeni Sergisi Büyükada’da Açılıyor

Read Next

Ayvalık 7. AIMA Müzik Festivali Sona Erdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: