Mimar Belgin Kaçar’ın ilk romanı “İhlal” yayınlandı

Mimar Belgin Kaçar’ın

ilk romanı “İhlal” yayınlandı

Haber : Kemal Gönüleri

Cinius Yayınları‘ndan 13 Kasım 2019 tarihinde ilk Baskısı yapılan Mimar Belgin Kaçar‘ın ilk romanı “İhlal” 305 Sayfadan oluşuyor, 38.oo TL.’dan satışa sunuldu.

Romanın Konusu ;

İnsanın içinde yaşadığı değersizlik duygusu ve kaybetme korkusu onu nereye götürür? İnsan, aslında en çok kendisini sever.
Hande ve Işın. Yıllarca birbirlerini ne şekilde seveceklerini bilemeyen anne ve kız. Kader planı onları tekrar yakınlaştırmaya karar vermeden çok önce ağlarını örmeye başlamıştır. Işın’ın annesine yokmuş gibi davrandığı yılların telafisi için verdiği cesaret ve yaptığı sıra dışı fedakârlıkla anne-kız büyük bir sırra imza atmışlardır.

Sonucunu düşünmeden aldıkları bu cesurca karar Bahadır, Onur ve Elis’in hayatlarını ne şekilde ve ne kadar derinden etkileyecektir?

Hande’nin zamansız ölümü ve ortaya çıkmak zorunda kalan sırla birlikte boşandığı kocası Bahadır, kardeşi Esin, en yakın arkadaşı Gizem ve Işın kendi bakış açıları kadar tanıdıkları Hande’nin bilinmeyen yönlerini keşfe çıkacak ve kendi iç dünyalarına da ayna tutacaklardır.

Işın yüklendiği sorumluluğu hiç beklemediği bir anda taşımanın mücadelesini verirken, ortak sırlarının içine annesi tarafından ustaca gizlenmiş başka bir sırla daha karşı karşıya kalacaktır.

Hande geç yaşında genç kocasıyla yaşadığı aşkın kendi iç dünyasında kaybeden tarafı olmamak için sınırları nereye kadar zorlamış, hangi yazılı ve yazılı olmayan kuralları ihlal etmiş, ne kadarını göze almıştır?

Belgin Kaçar

BELGİN KAÇAR Kimdir?

1967 yılında İstanbul’un güzide semtlerinden biri olan Bağlarbaşı’nda doğdu. Orta eğitimini Üsküdar Kız Lisesi, lisans eğitimini ise Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde tamamladı. 1990 yılından beri kendi deyimiyle ‘Uygulamacı Mimar’ olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

Bütün eğitim ve çalışma hayatının yanında çocukluğundan beri yaptığı gözlemler sonucu oluşan ve sürekli güncellenen 5N1K sorularına cevap bulabilmek ve farklı bakış açıları geliştirebilmek için felsefe ve sosyoloji alanlarında da eğitim almaya karar vermiştir.

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinde Felsefe eğitimini tamamlayan Belgin Kaçar Sosyoloji Bölümü 2. Sınıf öğrencisidir. Kendisinde ve çevresinde gözlemlediği, insanların kendi yarattığı sorunsallardan yola çıkarak ilk kitabını yazdı. 21 yaşında bir genç kadın annesidir.

Ayrıca dünyanın en tatlı köpeği Fıstık’ın anneannesidir.

*****

Read Previous

19 KASIM 2019 S A L I Günün Sergileri

Read Next

“Erkek Arkadaşım Bir Feminist” – Oyun

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: