Dr. Özgür Zan & Cesaret Ekonomisi

Dr. Özgür Zan & Cesaret Ekonomisi

Haber : Kemal Gönüleri

  • Girişimcinin Yol Haritası, Kendi çizdiği yolda yürüyen girişimciler için ‘CESARET EKONOMİSİ’ Ceres Yayınları’ndan çıktı.

Dr. Özgür Zan’ın kaleme aldığı Cesaret Ekonomisi yazarın deneyimlerinden ve uzun yıllar girişim ekosistemi araştırmalarından oluşuyor. Girişimciler ve girişimci adaylarının pek çok önemli bilgiye ulaşacağı Cesaret Ekonomisi, iş hayatının sadece başarılarını değil her girişimcinin karşılaşabileceği zorlukları, problemleri, engelleri de anlatıyor. Dr. Özgür Zan Cesaret Ekonomisi’nin satır aralarında yalnız akademik bilgisini değil aynı zamanda pratik çözümleri ve bir girişimci olarak edindiği tecrübeleri de aktarıyor. Cesaret Ekonomisi girişimcilere ve girişimci adaylarına yollarını aydınlatacak bir rehber niteliğinde.

Dr. Özgür Zan

Dr. Özgür Zan Hakkında

Özgür Zan, 1994 yılında Kadıköy Anadolu Lisesi’nden, 1999 yılında Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun oldu. 23 yaşında mobil yazılımlar geliştirmek için kurulan Türkiye’nin ilk mobil yazılım şirketi Done İletişim Bilgi Sistemleri firmasının kurucu ortağı oldu. 1999-2010 yılları arasında teknoloji ve servislerden sorumlu genel müdür yardımcılığını, 2010 yılından itibaren de şirketin genel müdürlüğü görevini üstlendi. Halen bu görevine devam etmektedir.

Done, Türkiye’de ve dünyada önde gelen ve ödüllü mobil projelerde yer aldı ve 4 farklı kıtada 23 ülkeye yazılım ihraç etti, 32 adet ulusal ve uluslararası ödül kazandı.

Kuruluşundan beri Done’de yönetici ortak olarak görev alan Özgür Zan, seri girişimcidir. Özgür Zan, toplam 6 şirkette, 11 farklı ortak ile çalıştı. Yazar, ömür boyu öğrenmenin devam ettiğine inanmakta ve bilgi ile deneyimlerini gençlere aktarmaktan keyif almaktadır. Bu yüzden iş yaşamı ile paralel olarak akademik çalışmalarına devam etmiştir. Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun olduktan hemen sonra, Yeditepe Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisansına başladı ve 2002’de tamamladı, akabinde yine aynı üniversitede Organizasyon ve İşletme alanındaki doktorasına başlayıp bunu da 2008 yılında tamamladı

Yayınevi Hakkında:

2011 yılında kurulan CERES YAYINLARI, iş dünyası, edebiyat, kişisel gelişim, biyografi alanlarında yeni kitaplar oluşturmak ideali ile yola çıktı. 2021 yılına geldiğimizde 300’e yakın basılı yayın, 350 E-kitap, 150’den fazla yazar, gerçekleştirdiği etkinlikler ve eğitimlerle yayın camiasında hatırı sayılır bir yer edindi. Yazarlarımız ve eserlerimizle her geçen gün değer üretmeye devam ediyor.

*****

Read Previous

19 Temmuz 2021 Pazartesi Günün Sergileri

Read Next

Bayram Sevinci

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: