Cezmi Çoban’dan İmza Günü

Cezmi Çoban’dan İmza Günü

Haber: Erol Ünal

Fotograflar : Çetin Çam

  • Cezmi Çoban “Bodrum’un Şehitleri ve Gazileri” kitabının imza günü Bodrum Kent Müzesinde gerçekleşti.
  • Cezmi Çoban’ın “Bodrum’un Şehitleri ve Gazileri” kitabı Cezmi Çoban tarafından ücretsiz ve imzalı olarak dağıtıldı.

Bodrum Belediyesi Kültür Yayınları arasından çıkan Bodrum Belediyesi Kültür A.Ş. Bodrum Kent Müzesi ve Arşivi personeli Cezmi Çoban tarafından kaleme alınan “Bodrum’un Şehitleri ve Gazileri” kitabının imza günü Bodrum Kent Müzesi’nde gerçekleşti.

Cezmi Çoban‘ın “Bodrum’un Şehitleri ve Gazileri” kitabı’nda 23 Haziran 1565 tarihinde Malta’da şehit düşen Bodrumlu Amiral Turgut Reis’ten başlayarak şehit ve gazi olan Bodrumluların askeri künye bilgilerine, madalyalarına, ulaşılabilen fotoğrafarına, mektuplarına, hatıralarına ve aileleriyle yapılan söyleşilere yer verildi.

Kent Müzesinde Cezmi Çoban‘ın “Bodrum’un Şehitleri ve Gazileri” kitabı Cezmi Çoban tarafından ücretsiz ve imzalı olarak dağıtıldı.

Belediyemizin bir kültür hizmeti olarak, belediye personeli Cezmi Çoban tarafından kaleme alınan “Bodrum’un Şehitleri ve Gazileri” kitabı; milletimizin ve vatanımızın savunulması için, yedi düvele karşı birçok cephede savaşmış, bu uğurda şehit ve gazi olmuş Bodrumlu askerlerimizin adlarının, hikâyelerinin ortaya çıkarılması, yeni nesillere tanıtılması ve bu kahraman askerlerimizin kamuoyunca bilinmesi adına; diğer il ve ilçelerimize de örnek olabilecek nitelikte hazırlanan kapsamlı bir arşiv ve saha araştırma çalışmasıdır.

Belediye Başkanı Ahmet Aras; “Böyle bir eseri Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş Yılı anısına Bodrum’a kazandırdığı için, bu kentin Belediye Başkanı olarak kendisine ve kitapta emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Önceki

Bodrum “Gaziler Günü” Konuğu İlker Başbuğ Oldu

Sonraki

21 Eylül 2023 Perşembe Günün Sergisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Yazılar