Alıştığımız Gibi Değil, Ön Satışa Açıldı

Alıştığımız Gibi Değil, Ön Satışa Açıldı

Haber : Kemal Gönüleri

  • Pandemi Döneminde Özellikle Çocuklu Aileler İçin Kusursuz Bir Rehber: Alıştığımız Gibi Değil, Ön Satışa Açıldı!

Sokağa çıkma yasakları, kapanan okullar, ofise dönüşen evler… Artık hiçbir şey alıştığımız gibi değil; özellikle de çocuklu aileler ve öğretmenler için. Psikolog Seçil Akaygün Cüntay ve Psikolog Şükran İlimsever Başarır’ın daha rahat bir pandemi süreci için rehber olacak yeni kitabı Alıştığımız Gibi Değil, İnkılâp Kitabevi etiketiyle ön satışa açıldı. Alıştığımız Gibi Değil, ebeveynler ve öğretmenler için hazırlanmış, pandemi sürecini rahat atlatmaya yardımcı olacak kusursuz bir rehber…

Hayatımızı bir anda altüst eden ve önümüze yepyeni bir normal koyan COVID-19 tehdidi sürerken İnkılâp Kitabevi, bu süreci rahat atlatmamızı sağlayacak yeni bir kitabı okurlarla buluşturmaya hazırlanıyor: Alıştığımız Gibi Değil.

Uzm. Psk. Dan. Seçil Akaygün Cüntay ve Uzm. Psk. Dan. Şükran İlimsever Başarır’ın imzası taşıyan Alıştığımız Gibi Değil, evlere tıkılıp kaldığımız şu süreçte özellikle çocuklu ailelere yardımcı olacak öneriler içeriyor. Prof. Dr. Yankı Yazgan’ın önsözüyle yayıma hazırlanan kitap, anne-baba, öğretmen ve çocuklar için pandemi döneminde ruh sağlığını koruyacak bir kılavuz niteliği taşıyor.

Uzaktan eğitim sistemiyle eve kapanan, arkadaşlarından uzak kalan çocukların ve çocuklarla birlikte evden çalışmaya başlayan ebeveynlerin, bu süreci ruh sağlıklarını bozmadan atlatmalarını sağlayacak Alıştığımız Gibi Değil, yaşanabilecek sorunları ve uygulanabilecek çözümleri bir bir sıralıyor. Çocukların bu süreçte hissettiği sıkıntıların yaşanmış örneklerle anlatıldığı kitapta ailecek keyifle yapılabilecek etkinliklere de yer veriliyor.

Seçil Akaygün Cüntay ve Şükran İlimsever Başarır’ın ön satışa açılan Alıştığımız Gibi Değil adlı kitabı, ocak ayının ilk haftasında İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflarda, inkilap.com, dr.com.tr ve kitapyurdu.com adreslerinde yerini alacak.

Şükran İlimsever Başarır

Uzm. Psk. Dan. Şükran İlimsever Başarır

Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünde 1999 yılında lisansını, 2002 yılında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2003 – 2004 yıllarında, Bakış Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi ve İsrail’deki Nord Cope Center- Community Stress Prevention Center işbirliğiyle düzenlenen eğitimlere katılarak “Aile Terapisti” sertifikasını almıştır. 2003-2017 yılları arasında Robert Kolej Rehberlik Servisi’nde çalışırken, yarı zamanlı olarak da 2003-2013 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmıştır.

2004 yılında Harvard Üniversitesi’nde “Project Zero” programına katılmış, 2009 yılında öğretmen değişim programıyla gittiği New York City’de özel bir okulda misafir psikolojik danışman olarak bulunmuştur. 2008 yılından beri her yıl Robert Kolej-İstanbul Psikanaliz Derneği işbirliğiyle düzenlenen “Okul ve Psikanaliz” Sempozyumu’nun kurucularındandır ve halen düzenleme komitesinde yer almaktadır. Talat Parman’la birlikte yayıma hazırladığı Okul Ev Olunca isimli bir kitabı bulunmaktadır. 2017’den beri İzmir’de Çocuk-Ergen ve Aile Danışmanı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Seçil Akaygün Cüntay

Uzm. Psk. Dan. Seçil Akaygün Cüntay

Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünde 1999 yılında lisansını, 2001 yılında yüksek lisansını almıştır. 2008 yılından bu yana sosyal-duygusal öğrenme becerileri ile ilgilenmekte, kurucularından olduğu “Sosyal Duygusal Öğrenme Akademisi” bünyesinde, bu alandaki çalışmalarını çocuk, aile ve eğitimcilere yönelik olarak sürdürmektedir. 2011 yılından bu yana binlerce öğrenci ve yüzlerce öğretmene ulaşan, “Second Step – İkinci Adım Programı”nın Türkiye temsilciliğini ekibi ile birlikte yürütmektedir.

Boğaziçi Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalıştığı dönemde “Toplum Danışmanlığı” ve “Okul-Aile İşbirliği” derslerini vermiştir. Halen Maltepe Üniversitesi İngilizce Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ders vermektedir. Kurucularından olduğu Günce Danışmanlık Merkezi’nde çocuklar ve ailelere yönelik psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir.

*****

Read Previous

Ara Güler Fotografları Sergisi Merkür’de

Read Next

7 Ocak 2021 Perşembe Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: