İDSO Beyoğlu Emek Sineması’nda

İDSO Beyoğlu Emek Sineması’nda

Haber : Kemal Gönüleri

  • İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, 12 Ocak Cuma Akşamı Güney Koreli Ünlü Keman Sanatçısı Soyoung Yoon’a eşlik edecek. Konserinin Orkestra Şefi Orhun Orhon…
şef Orhun Orhon

İDSO DenizBank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor. Her Cuma akşamı İstanbul’un çeşitli salonlarında müzikseverlere klasik müzik ziyafeti sunan İDSO, bu hafta  12 Ocak Cuma akşamı saat 20.00’de Beyoğlu Emek Sineması’nda genç neslin en iyi ve en sempatik orkestra şef ve bestecilerinden Orhun Orhon yönetiminde Güney Kore’nin yetiştirdiği ve uluslararası arenada en çok aranan kemancılardan biri olan solist Soyoung Yoon’a eşlik edecek.

solist Soyoung Yoon

Konserde; Jean Sibelius’un  “Re Minör Keman Konçertosu Op. 47” ve Vasily Kallinnikov’un “Senfoni No. 1” eserleri icra edilecek.

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık, “ Beyoğlu Emek Sineması’nda 12 Ocak Cuma akşamı gerçekleştireceğimiz konserimizde yine klasik müzik dolu bir akşam yaşayacağız. Bu güzel konserin keyfini birlikte yaşayalım. Tüm sanatseverleri konserimizde görmek istiyoruz” diyor.

PROGRAM

  • Jean Sibelius“Re Minör Keman KonçertosuOp. 47”
  • Vasily Kallinnikov “Senfoni No. 1”

www.idso.gov.tr

*****

Read Previous

12 Ocak 2018 Cuma Tiyatro Rehberi

Read Next

12 Ocak 2018 Cuma Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: