Suna Kıraç Vefat Etti

Suna Kıraç Vefat Etti

Haber : Kemal Gönüleri

Koç Üniversitesi, Koç Okulu ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Suna ve İnan Kıraç Vakfı Müzesi’nin kuruluşuna öncülük eden Suna Kıraç hayatını kaybetti. Vehbi Koç ve Sadberk Koç ’un Semahat Arsel, Rahmi M. Koç ve Sevgi Gönül’den sonraki dördüncü ve son çocuğu olan Suna Kıraç 79 yaşındaydı ve uzun süredir ALS tedavisi görüyordu.

İstanbul Sanat Magazin Ailesi olarak, Suna Kıraç‘a Allah’tan rahmet, kederli ailesine, sevenlerine ve Sanatseverlere başsağlığı diliyoruz.

Allah rahmet eylesin…

Koç Holding‘den yapılan açıklamada “Cumhuriyetimizin değerleriyle yetişmiş, gerek iş gerekse toplumsal hayatta başardıklarıyla Ülkemizin sanayi, eğitim, kültür ve sanat alanlarında gelişmesine önemli katkılar sunan, Topluluğumuzun kuruluş yıllarından 2010’a kadar çeşitli liderlik görevleri üstlenen, Koç Üniversitesi, Koç Okulu ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın kuruluşuna öncülük eden Sayın Suna Kıraç’ı kaybetmenin büyük üzüntüsü içindeyiz. Sayın Suna Kıraç’ı emanet ettiği değerlere bağlı kalarak, ilham veren, vizyoner ve öncü kişiliği ile her zaman hatırlayacağız ve unutmayacağız. ​Acımız çok derin. Başımız sağ olsun. “ ifadeleri kullanıldı.

İlköğrenimini Ankara’da Türk Eğitim Derneği (TED) İlkokulu’nda tamamlayan Suna Kıraç, 1952 yılında İstanbul Arnavutköy Amerikan Kız Koleji’ne (Robert Koleji) girdi ve Boğaziçi Üniversitesi Bankacılık ve Finansman bölümünden mezun oldu.

Suna Kıraç, Koç Holding Yönetim Kurulu başkan vekili, Vehbi Koç Vakfı (VKV) İcra Komitesi başkanı ve İdare Heyeti üyesi, Suna ve İnan Kıraç Vakfı kurucu üyesi ve Yönetim Kurulu başkanı, Koç Üniversitesi (KÜ),Türk Eğitim Vakfı ve Robert Kolej Mütevelli Heyeti üyesi, Koç Okulu İcra Kurulu başkanı, TEGV kurucu üyesi ve Yönetim Kurulu onursal başkanı, Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı.

*****

Önceki

15 Eylül 2020 Salı Günün Sergileri

Sonraki

16 Eylül 2020 Çarşamba Günün Sergileri

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar