“Sevdamız Sanat” Sergisi Açılıyor

“Sevdamız Sanat” Sergisi Açılıyor

Haber : Kemal Gönüleri

WonderfulARTorganization Harika Ören’in düzenlediği “Sevdamız Sanat” Sergisi 23 Haziran 2021 Saat 16.00 da pandemi kurallarına uygun olarak açılıyor. İstanbul Sanat Magazin ve WonderfulARTorganization ortak çalışması olan sergiden elde edilecek gelir Sanatta Engel Yok Derneği’ne bağışlanacak.

Değerli sanatçıların katılımıyla gerçekleşen “Sevdamız Sanat” Sergisi 10 gün boyunca Sanatta Engel Yok Derneği’nin sergi salonlarında, yardımsever yurttaşlarımıza ve sanatseverlere açık olacak.

Serginin Küratörü Harika Ören; “Değerli katılımcı sanatçı dostlarımın desteğiyle Dünya Sanat Günü Kutlamaları paralelinde düzenlediğim serginin açılışını, 15 Nisan’da pandemi gerekçesiyle kapanma gerçekleşince ertelemek zorunda kaldık. Yeni bir markayla Sosyal Sorumluluk Projeleri’ne başlarken, gereksinimi olan yaşamlara değmek amacıyla Sanatta Engel Yok Derneğinde sergimizi düzenleme kararım; sanatçı arkadaşlarımdan büyük destek gördü. Hepsine tek tek teşekkür ediyorum. 15 Nisan’da internet üzerinden yayınlanan sergi videomuzdan sonra nihayet salondayız. Duyarlı dostlarımızı sergimizi oluşturan hepsi birbirinden güzel ve anlamlı eserlerimizi görmeye, gezerken sanatçılarıyla sohbet etmeye, amacımıza ulaşmada bize omuz vermeye davet ediyorum.’’ dedi.

Sanatta Engel Yok Derneği

Adres : Zühtüpaşa  mah. Münir Nurettin Selçuk Sokak No: 98/A Kızıltoprak/Kadıköy

Harika Ören

Harika Ören Hakkında

Ressam, yazar Harika Ören sanat eğitimini İtalya Floransa Palazzo Spınellı Istıtuto del Arte e il Restauro’da alır. Uluslararası ve ulusal 200’den fazla karma sergiye katılarak, biri fotoğraf olmak üzere 13 kişisel sanat sergisi açar. İstanbul Sanat Magazin Sanat Editörü “Kırmızı Kanepe’’ Köşe yazarı; Efece Haber ve Akpınar Dergisi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü; Bir Demet Nergis İmtiyaz Sahibi; Anayurt Gazetesi ve Yeni Ana Dergisi Köşe Yazarlığını sürdürmektedir. Köşe yazılarından seçkilerle editörlüğünü yaptığı EFECE Yazarlardan Hayata Bakış (2016) ve Dükkan’dan Dünya’ya Gönlümüzce (2020) kitaplarında yer alır.

Türk Kadınlar Birliği İstanbul-Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyeliği; İst-Kadıköy-KASDAV Merdivenköy Gönüllüleri Sosyal İşler Başkanlığı yapmış; Kilis Yardımlaşma Derneği üyesidir. 2018-2021 Rekreasyon Derneği Başkanı olarak Sosyal Toplum Kuruluşları, üniversiteler ve belediyelerle farkındalık projelerini sürdürürken; bağış amaçlı WonderfulArtorganization markasıyla Sosyal Yardım Projeleri etkinliklerini yürütmektedir. Sanatın çeşitli dallarındaki çalışmalarıyla ve organizasyon etkinlikleriyle aldığı birçok ödülü vardır.

*****

Read Previous

İslam Sanatında Geometrik Desenler Sergisi Açılıyor

Read Next

23 Haziran 2021 Çarşamba Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: