Şakir Süter TCG’de Anıldı

Şakir Süter

TCG’de Anıldı

Haber: Necati Mumay

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu 2007 yılında hayatını kaybeden Şakir Süter’in 12. ölüm yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda şu görüşlere yer verdi:

‘‘Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin Yönetim Kurullarında görev aldığı dönemlerde mesleğimize katkı sağlayan önemli işlere imza atmış bir arkadaşımızdı. İyi bir gazeteci idi. Hem muhabirliğinde hem köşe yazarlığında meslek etiğine özen gösteren örnek bir gazeteci oldu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu olarak Şakir Süter’i özlemle, sevgiyle anar, anısı önünde saygıyla eğiliriz.”

ŞAKİR SÜTER KİMDİR? (1950 – 2007)

25 Ocak 1950 günü Bergama’da doğdu. Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu’nu bitirdi. Mesleğe 1970 yılında Akşam Gazetesi’nde muhabir olarak başladı. Dünya, Güneş, Hürriyet, Tercüman, Bugün, Gün, Günaydın ve Meydan Gazetelerinde çalıştı. Mesleğini Akşam Gazetesi’nde köşe yazarı olarak sürdüren Süter, Araştırma, Haber ve Köşe Yazısı dallarında TGC Başarı Ödülleri sahibi oldu. Süter, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nde Balotaj Kurulu Üyeliği, Onur Kurulu Üyeliği, Yönetim Kurulu Üyeliği, Genel Saymanlık görevlerinde de bulundu. Türkiye Gazeteciler Sendikası İstanbul Şubesi Başkanlığını da yapan Süter, Sürekli Basın Kartı sahibiydi.

*****

About Necati Mumay

Siirt'te doğan Naceti Mumay; Siirt ESE mezunu. Gazeteciliğe 1963 yılında yerel medyada başladı., 1986’de ulusal medyaya geçiş yaparak Türk Haberler Ajansı (THA), Günaydın, Milliyet, Cumhuriyet, Sabah ve Akşam gazetelerinde çalıştı. İki oğlu ve bir torunu da gazeteci olan Mumay, halen İstanbul Sanat Magazin, İstanbul Flaş, Vatan, Son Söz gazetesi, Pervin Özen Art ve Magazin Duayeni haber sitesi gibi yayın organlarına kültür sanat haberleri yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.