Oytun Bektaş & “Göbeklitepe”

Oytun Bektaş & “Göbeklitepe”

Haber : Kemal Gönüleri

Geçtiğimiz yılın son haftasında yayınlanan Ruins of Xibalba’nin Göbeklitepe albümü Avustralya üzerinden insanlık tarihinin bilinen ilk kalıntılarını anlatıyor.

Ruins of Xibalba’nin ilk albümü olan Göbeklitepe, dark ambient ve folk muzik tarzında sınırlı sayıda kaset ve dijital olarak sunulmakta.

Oytun Bektaş

Projenin arkasindaki Oytun Bektaş’ı Türkiye’nin ilk Dungeon Synth projesi Tir’den tanıyoruz. Bir süredir Avustralya’da yaşayan Bektaş, yan projesi Ruins of Xibalba ile müzik kariyerine devam ediyor. Aynı Tir gibi tek kişilik bir proje olan Ruins of Xibalba’nın Göbeklitepe albümü konsept albüm severlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Kendi müzik şirketini kuran Bektaş, Ruins Of Xibalba albümünü Orko Productions etiketi ile yayınladı. Yerel ve global müzisyenlerle çalışmalarını sürdüren Bektaş, Avustralya’nın dark ambıent noise grubu Yetzer’in Göbeklitepe albümü için yaptığı remix şarkıyı da albüme ekledi.

Albümünün tüm kayıtlarını, mix ve mastering işlemlerini Orko Productions etiketi altinda gercekleştiren Bektaş, tarihin derin izlerini güçlü bir müzik anlayışıyla bizlere duyurma çabasında.

*****

Read Previous

11 Ocak 2022 Salı “Ben Kara Fatma”

Read Next

Yalçın Bulut “Yürümek” Sergisi Açılıyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: