Mehtap Kodaman’ın Desen Sergisi Açılıyor

Mehtap Kodaman’ın

Desen Sergisi Açılıyor

Haber : Kemal Gönüleri

Küratörlüklerini Hatice Keten ve Ezgi Tokdil‘in yaptığı, Mehtap Kodaman‘ın Kişisel Desen Sergisi Art Meez Gallery‘de 1 Ekim 2023 Pazar günü açılıyor.

Mehtap Kodaman‘ın desenlerinin yer aldığı Sergi, 30 Ekim‘e kadar Art Meez Gallery‘de Sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

Art Meez Gallery

Adres: Selamiali, Katip Çelebi Sokağı Gunes Apt C Blok No 5/1 Daire:2, Üsküdar

Mehtap Kodaman Hakkında ;

1975 yılında Sivas’ın Gemerek ilçesi Yeniçubuk köyünde doğdu. Edirne’de Trakya Üniversitesinde eski adı Duvar Süsleme Sanatları MYO olan Mimari ve Dekoratif Sanatlar yüksek okulunu 1995 yılında bitirdi.1995-1996 yıllarında Halk Eğitim Merkezi Tiyatro kuslarına katıldı.

2000 yılında Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim-iş Öğretmenliği Programında lisans yaptı, aynı üniversitede yüksek lisansını tamamladı.2002 yılından itibaren Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. 2010 yılında Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Resim iş Öğretmenliği Ana Bilim Dalında doktorasını tamamladı, 2019 yılında Plastik Sanatlar Alanında Doçent unvanı aldı.

2015-2021 tarihleri arasında Ana Bilim Dalı Başkanı olarak çalıştı. Ulusal ve uluslararası dergi ve sempozyumlarda makale ve bildirileri yayınladı. Eserleri birçok ulusal ve uluslararası karma sergiye katıldı, Edirne, İstanbul, Antakya (Sanal) ve Paris’te kişisel sergiler açtı.

Eserleri kitap, katalog ve müze koleksiyonlarına girdi. Yurtiçi ve yurtdışı resim yarışmalarında iki kez ödül aldı. 2021-2023 yılları arasında üçü Dünya Sanat gününde olmak üzere 4 uluslarası sergi düzenledi.

Edirne Kent Konseyi Üyesi, Rekreasyon Derneği EdirneTemsilcisi, Trakya Şairler ve Yazarlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Uluslararası Ressam Dayanışması Derneği Başkanı, Trakya Ressamlar Derneği Başkanı ve Sanatın Yedi Rengi Derneği Kurucu Başkanıdır.

Çalışmaları Sanat, Halk Sanatları, Modern Resim, Resimde Zaman ve Fizik, Semboller Dili, Sanat Eğitimi, Yaratıcılık, Sanatta Kökler, Sanat ve Terapötik Rekreasyon üzerine odaklanmaktadır.

*****

Önceki

1 Ekim 2023 Pazar Günün Sergisi

Sonraki

Eyüp Büyükbostancı‘nın Yeni Sergisi Craftİstanbul’da

One Comment

  • Başarı dileklerimle tebrikler…

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Yazılar