K. Muzaffer Gençer  & Korona Kuvveti

K. Muzaffer Gençer  & Korona Kuvveti

Haber : Kemal Gönüleri

Değerli Şair – Ressam K.Muzaffer Gençer ; Covid 19 Salgınından dolayı evde kalmak zorunda olduğu günlerde; Koranaya sitemde bulunurken, korona için ; yazdığı şiirini İstanbul Sanat Magazin okurları için paylaştı.

Şair, ressam K. Muzaffer Gençer , Korona için diyor ki:

“Korona kuvveti, insanlığın kuvvetini, varlığını ve yaptıklarıyla, yapacaklarını sarstı. Bunca zaman tüm gerçekleştirilen değerleri değersizleştirip değişime tabi tutarak yok etmeye çalıştı. Çaresiz kalan insanlık hatalarının cezasını mı çekiyor?

Yoksa bu bir tesadüf mü?

İdrakin tam yetmediği, gücümüzün üstüne çıkan olumsuzluklar ile değişen, değişecek olan dünya düzeni mükemmeliyetçilikten dönerek, insan sarfiyatına mı başladı?

Yoksa korona bir tehdit olmaktan başka değişim mecburluğunun baş yapıtı mı?

İnsanlığın kuvvet bulduğu mükemmel günlere dönmek dileği ile…”

BELKİ

K. Muzaffer Gençer

Belki

O güçlü güzel

Özgür günler

Gelir geri

İnanırsak eğer

İsteklerimizin

Saf güzelliklerine

İşte içinde

Ta ki

Benliğimizi

Ruhumuzu

Kaybetmeden

Koruduğumuzda

İnsanlığımızın

Sonsuz kutsallığında

Bulduğumuzda

K. Muzaffer Gençer

K.MUZAFFER GENÇER Kimdir?

İstanbul Nişantaşı’nda doğdu. Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.2002-2006 Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi [İKGM], 2007-2011 İstanbul Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar [İTÜSEM] Resim Atölyelerinde eğitim programlarına devam etmiştir.

Canlı renk seçeneği ve kuvvetli fırça darbeleri ile duygularını aktaran ekspresyonist tarzdaki yapıtlarında fovizm etkisi görülmektedir.

Şiirlerindeki coşku ve evrensel yaklaşım resimlerinde de hissedilmektedir. Yapıtlarından bazıları ABD’de sanatsal ürünlerin dizayn edildiği moda sektöründe kullanılmaktadır.

Evli 2 çocuğu vardır. Emekli Banka Müdürlerindendir.

Paris La Capitale Galerie’de(2 yapıtı mevcuttur) 3 kişisel, 3’lü grup ve karma, Paris Galerie Celal’de 1 ve Paris Anadolu Kültür Merkezi Galerisinde (3 yapıtı mevcuttur) 4 karma sergisi olmuştur. Paris Louvre Müzesi Carrousel Salonlarında düzenlenen Art Shopping Ekim 2017, Mayıs 2018, Ekim 2018, Mayıs 2019, Ekim 2019 ve Art Shopping Cote d’azur Cannes Aralık 2017 Uluslararası Çağdaş Sanat Sergilerine katılmıştır.Yunanistan (Komotini,Selanik,Midilli) de 7, Hollanda- Amsterdam da 1, Bulgaristan-Plovdiv’de 1, Almanya-Berlin’de 2, İtalya (Padova, Venedik, Roma) da 3 karma ve yurtiçinde 200’den fazla sergiye katılmıştır. Tüyap-Artist 19-20-21 ve 24 de yeralmıştır Paris Anadolu Kültür Merkezi, RHMD, SAKÜDER ve Ressamlar Derneği üyesidir. (2011-2016 tarihleri arasında 6 yıl Ressamlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır ). İBB“Senin İstanbul’un” resim yarışması üçüncüsüdür.

“Sevi’ye Övgü” ve “aşkımla kıvançlıyım” adlı iki şiir kitabı yayımlanmıştır.

*****

 

Read Previous

Ürgüp’te Eşekli Kütüphaneci

Read Next

15Ağustos 2020 Cumartesi Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: