GSanat Galerisi’nde Muhteşem Sergi

İnanılır Zaman, İnanılmaz İllizyon Sergisi Açılıyor

GSanat Galerisi’nde Muhteşem Sergi

Haber : Kemal Gönüleri

Küratörlüğünü GSanat Galerisi kurucusu Gülşah Leyla Genç’in, Basın Danışmanlığını Harika Ören‘in yaptığı “Ben kendim için değilsem, benim için kim olacak? Ben yalnızca kendim içinsem, ben kimim? Şimdi değilse ne zaman?’’ mottosuyla açılacak olan “İnanılır zaman, inanılmaz illizyon’’ sergisi; G harfinin mitolojideki “Doğada sonsuz gelişim’’ anlamına eşlik ederken; İstanbul Ataşehir Mete Plaza 11. Katta sanatseverlerle buluşuyor.

Ayrıca,  Sergi için, Editörlüğünü Serginin Küratörü Gülşah Leyla Genç‘in yaptığı bir tanıtım kataloğu hazırlandı.

İnanılır zaman, inanılmaz illizyon’’ sergisi, Türk Sanat Tarihi’ne yön vermiş sanatçıların eserlerinden oluşan bir seçkiyle 21 Aralık 2023 Perşembe Günü Saat 14.30’da kokteylle Sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Küratör Gülşah Leyla Genç, Sergi hakkında ;

“Türk sanat tarihimize yön vermiş değerli sanatçılarımızın eserlerinden oluşan sergimizde Yalçın Gökçebağ’ın özel koleksiyon eserleri, merhum İbrahim Örs‘ün nadir eserleri, Ebru Uygun’un ebru ve obje eserleri ile Fevzi Karakoç, Ekrem Kahraman, Mahir Güven, Gülveli Kaya, Didem Ünlü, Zihni Özil ve Dilek Uzunoğlu Örs‘ün resimleri yer almaktadır.

Bununla birlikte Uluslararası fotoğraf sanatçımız Mehmet Günyeli’nin Venedik Bienali’nde sergilemeyi layık görülmüş Avrupa’da özel koleksiyonlarda yer alan fotoğraf çalışmalarını da içeren figüratif, soyut&kavramsal tema olmak üzere, toplam 133 adet değerli seçki (84 adet resim, 12 adet fotoğraf, 37 adet obje) G Sanat Galerisi’nin 500 m² alanında sergilenmektedir.” dedi.

Sergide Eserleri yer alan  sanatçılar;

Yalçın Gökçebağ, İbrahim Örs, Mehmet Günyeli, Fevzi Karakoç, Ekrem Kahraman, Mahir Güven, Gülveli Kaya, Didem Ünlü, Ebru Uygun, Zihni Özil, Dilek Uzunoğlu Örs.

İnanılır zaman, inanılmaz illizyon’’ sergisi, GSanat Galerisi‘nde 30 Ocak 2024 tarihine kadar Sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

GSanat Galerisi 

Adres : Bahçelerarası Sokak No:43 Mete Plaza 11. Kat, İçerenköy/Ataşehir

Gülşah Leyla Genç Hakkında ;

Ankara Evrensel Kolej’de okurken ‘’Evrensel Okul’’dergisini hazırlayan Gülşah Leyla Genç, Yeditepe Üniversitesi Sanat Yönetimi bölümüne devam eder. İdeali olan habercilik vizyonunu gerçekleştirmek için Bilgi Üniversitesi İletişim Bölümü’ne geçer. Okul bülten dergisinde editörlük yapar.

Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Nilgün Acar Onat’tan şan eğitimi, Adnan Advar’dan diksiyon, Tijen Par’dan tonlu diksiyon, Sönmez Atasoy’dan fonetik-dil bilimi, Engin Cezzar’dan beden dili eğitimi derslerini alır.

Kanaltürk Haber Dairesi’nde staj yapar. Havacan Göksu yönetiminde editör-spiker olarak öğlen haber bültenini sunar. ‘’Aş Kendini’’ kültür-gezi programı asistanlığı, ‘’Vizyoner Bakış’’ haber, kültür sanat bölümünü hazırlar ve sunar. Kanal A’da ‘’İşin Sırrı’’ Ekonomi haberleri programını sunar. Beylerbeyi Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü İletişim ve Pazarlama bölümünde yer alarak; girişimci olarak yola koyulur.

 Gülşah Leyla Genç “Bu bağlamda G (Ci) Sanat Galerisini Altın Boynuz’da kurduk çünkü 21. Yüzyıl küresel kültürünü baz aldık. Altın Boynuz İstanbul’un binlerce yıllık kültür mirasını yansıtır. Buraya GSanat Galerisiyle bir tohum attık ve metropolün her yerinde yeşertmeye çalışıyoruz. Yaşam+sanat ikileminde yaşamı sorgulayarak yarattığımız konsept ile sergimizi yaşama geçirdik. Sanatsever dostlarımızı sergimize bekliyoruz. ’’ diyerek Haliç’te başlattığı sanat yolculuğunu yeşermeye başlıyor.

***

Önceki

20 Aralık 2023 Çarşamba Tiyatro Rehberi

Sonraki

21 Aralık 2023 Perşembe Tiyatro Rehberi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar