Ediz HUN’a “EMEĞE SAYGI” Ödülü Teslim Edildi

Ediz HUN’a

“EMEĞE SAYGI” Ödülü Teslim Edildi

Haber : Kemal Gönüleri

Fotograflar : İsmail Erce

Profesyonel(!) ünlendiricilerin ve her yıl aynı kişilere ödül vermekten bıkmayan kurumların aksine, İstanbul Sanat Magazin, alanlarında gerçekten iz bırakan Sanatçıları bulup, izliyor , onların Türk Sanatının çeşitli dallarında ki başarısını ve emeğini ödüllendirmeyi amaçlıyor.

Bu yıl ikincisi yapılan İstanbul Sanat Magazin “BAŞARIYA ALKIŞ, EMEĞE SAYGI” ödüllerinin Başkanlığını Necati Mumay‘ın yaptığı Seçici Kurulu ; Necati Mumay, Kemal Gönüleri, Harika Ören ve Recai Oktan’dan oluştu. Seçici Kurul, Türk Sinemasına Yarım Asırdan fazla emek veren; Türk Sinemasının Beyefendi Sanatçısı Ediz Hun‘a emeklerinin unutulmadığının göstergesi olmak üzere “EMEĞE SAYGI” ödülü vermeyi kararlaştırdı.

Bu yıl, proje ortağı olarak mükemmel bir kurumla işbirliği yapıldı: Lions Kulüpleri Federasyonu 118 Y Anadolu Yakası Yönetim Çevresi. Kilercibaşı Köşkü’nde 16 Nisan 2019 Salı günü düzenlenen geceye Yurt Dışındaki etkinliklerinden dolayı katılamayan Türk Sinemasının Beyefendi Sanatçısı Ediz Hun‘a “EMEĞE SAYGI” ödülü 10 Temmuz 2019Çarşamba günü Büyükada Anadolu Kulüp‘te Sanat Dünyasının çok sevilen ve önde gelen Sanatçısı Ressam Ayla Akyol‘un organizatörlüğünü yaptığı “Adalı Ressamlardan Antik Medeniyet” isimli Sergisinin açılış kokteylinde İstanbul Sanat Magazin İmtiyaz Sahibi Kemal Gönüleri ve Sanat Danışmanı Harika Ören tarafından takdim edildi.

Ödül Töreninde Ediz Hun‘un görev yaptığı Okan Üniversitesi’nden mesai arkadaşı Akademisyen Gülşen Doğan da hazır bulundu.

Ödülün takdimi sırasında İstanbul Sanat Magazin İmtiyaz Sahibi Kemal Gönüleri Ediz Hun Türk Sinemasına yarım asırı aşkın emek veren bir Sanatçıdır. Canlandırdığı karakterlerle Sinema Seyircisinin kalbinde yer bulup sevilen sayılan bir Sanatçısı olmuştur. Jürimizce kararlaştırılan EMEĞE SAYGI  ödülünü kendisine takdim etmekten büyük bir onur duyuyorum” dedi.

Ödülü alan Ediz Hun‘da yaptığı konuşmada Ödülü almaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu belirterek “Ödülden dolayı memnuniyetimi belirtmek isterim. Nisan Ayında Yurt Dışı etkinliklerim olduğu için Ödül Gecesine katılamamıştım. Çok teşekkür ediyorum” dedi.

İstanbul Sanat Magazin İmtiyaz Sahibi Kemal Gönüleri ayrıca Ressam Ayla Akyol‘un organizatörlüğünü yaptığı “Adalı Ressamlardan Antik Medeniyet” isimli Sergisinin açılış kokteylinde ödülün takdim edilmesi olanağından dolayı Ayla Akyol‘a teşekkür ve minnettarlığını sundu.

*****

Read Previous

Nilgün Uluğkay Aktürk‘ün Büyükada Sergisi

Read Next

TGC Onur Kurulu 2’nci toplantısını yaptı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: